خدمات

مصرف بالای الکتریکی در کولرهای گازی، اهمیت بهینه سازی و کنترل مصرف انرژی الکتریکی را در این وسایل ایجاد می کند.

مقدار انرژی مصرفی در کولرهای گازی تابع عوامل مختلفی است که مهم ترین عوامل تآثیر گذار بر مصرف انرژی الکتریکی کولرهای گازی می توان به محل نصب، سرویس و نگهداری مناسب وتناسب ظرفیت برودتی کولربا فضای مورد استفاده (از لحاظ مساحت،دما ورطوبت) اشاره نمود.

چگونه مصرف برق را کاهش دهیم؟ در تابستان معمولاً سه منبع عمده گرمای نا خواسته در منزل وجود دارد:
1.گرمای هوای خارج که از طریق سقف ودیوار هدایت می شود
2.گرمایی که از لامپ ها و لوازم خانگی انتشارمی یابد
3.نور خورشید که از راه پنجره ها به داخل می تابد

برق مصرفی کولر های گازی همزمان با استفاده از لامپ های کم مصرف(بهدلیل تشعشع حرارتی کمتر این لامپ ها) به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. تمامی کولرهای گازی دارای درجه تنظیم دما(ترموستات)هستند لذا باتوجه به اینکه بهترین درجه برودت منزل در فصل تابستان بین 20تا 25 درجه سانتی گراد است می بایست از سرد کردن بیش از حد محل سکونت خودداری کرد.

اتاق های خواب را از 25 درجه سانتی گراد خنک تر نکنید

استفاده بی مورد ویا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق،سماور،لامپ رشته ای ... باعث افزایش بار گرمایی محیط می شود که این امر زمان کار کولر گازی را جهت رسیدن به برودت مطلوب افزایش داده و در نتیجه منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی الکتریکی در کولر گازی خواهد شد. بنابراین کارهایی نظیر پخت وپزو اتو کشی و..و را در ساعاتی انجام دهید که گرمای هوا کمتر است.

تعویض کمپرسور کولرهای قدیمی و استفاده از کمپرسور پربازده کولر مفید است.

هنگام روشن بودن کولرگازی از بکارگیری دستگاه رطوبت گیر بپرهیزید زیرا رطوبت گیر باعث افزایش حجم برودتی و کاربرد بیشتر کولر می شود. به ازای هر درجه کاهش دمای ترموستات کولر،حدود 3تا 5 درصد از مصرف برق می توان کاست.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود