بلاگ
7de95ceb51

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، چین که به تازگی فضاپیمایی را به نیمه تاریک ماه فرستاده، بخشی از اطلاعاتی را که در مورد

این بخش از قمر کره زمین جمع آوری کرده در اختیار ناسا قرار داده است.

این اولین همکاری از این دست بین دو کشور بعد از تصویب قانونی در امریکاست که بر اساس آن انجام طرح های مشترک فضایی میان چین و آمریکا بدون موافقت قبلی کنگره ممنوع است.

7de95ceb51

قانون مذکور در سال 2011 به تصویب کنگره امریکا رسیده بود و از آن زمان تا به حال این حد از همکاری بین دو طرف سابقه نداشته است.

وو یان هوآ، معاون سازمان فضایی چین در این مورد گفته است: ناسا اطلاعاتی را در مورد ماهواره ماه نورد خود در اختیار این کشور قرار داد و امیدوار بود تا از این طریق بتواند بر روند فرود فضاپیمای Chang’e 4 بر ماه نظارت داشته باشد. با انجام موفقیت آمیز این طرح چین به اولین کشوری در جهان مبدل شد که توانسته بر روی نیمه تاریک ماه سفینه ای فضایی را فرود آورد. این بخش از ماه که همیشه پشت به زمین قرار دارد، در تاریکی مطلق قرار دارد و تا به حال اطلاعات بسیار ناچیزی در مورد ان در اختیار انسان قرار داشته است.

اطلاعاتی که چین در اختیار ناسا قرار داده مربوط به زمان بندی و برنامه ریزی هایی است که به منظور فرود موفق Chang’e 4 بر روی ماه انجام شده است. همچنین تصاویری از محل فرود ماه نورد چین در اختیار ناسا قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود