بلاگ
Edfbf1b88a

افزایش ایرلاین‌‌های هوایی از 2 شرکت به 18 شرکت در 40 سالگی‌ انقلاب / صنعت حمل و نقل

هوایی به دست نیروهای داخلی توانمند شد" width="300" height="210" align="left"/>مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه حوزه هوایی از سال ۵۸ تحت تحریم‌های آمریکا قرار داشته است، گفت: با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در صنعت حمل و نقل، ایران توانست ناوگان حوزه حمل و نقل هوایی خود را توسعه دهد.

وی ادامه داد: در طول این مدت، صنعت حمل و نقل ایران سرمایه جدیدی را در این حوزه به کار گرفت به طوری که در اوایل انقلاب، ایران تنها ۲ شرکت هواپیمایی داشت، اما هم‌اکنون بعد از گذشت چهل سال، ۱۸ شرکت هواپیمایی در ایران به صورت مستمر فعالیت می‌کنند.

سامانی اظهار کرد: در اوایل انقلاب ۲۵ ناوگان هوایی در اختیار ایران بود، اما هم‌اکنون تعداد ناوگان‌ هوایی ایران به ۳۱۰ فروند رسیده و این امر با توجه به فشار آمریکا و تحریم‌ها یک دستاورد بسیار بزرگ در این بخش به شمار می‌رود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: در زمان برجام با وجود آن که تحریم‌ها برداشته شده بود، اما اجازه تقویت و گسترش صنعت حمل و نقل هوایی داده نمی‌شد و ایران تنها با تکیه بر توانمندی‌های خود توانست ناوگان حمل و نقل هوایی را نوسازی کند.

وی با اشاره به اینکه صنعت حمل و نقل هوایی ایران روی پای خود ایستاد، گفت: در سال گذشته ۳۲ میلیون پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه‌های ایران انجام شد و این امر تنها به توانمندی متخصصان داخلی صورت گرفته است.

سامانی اظهار کرد: پیش از انقلاب در حوزه تعمیر و نگهداری قطعات هواپیما به کشور‌های خارجی وابسته بودیم، اما هم‌اکنون تمامی قطعات رده بالای هواپیما توسط متخصصان داخلی تعمیر و نگهداری می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه حمایت‌های دولت و نظام در این بخش نقش مؤثری در بهبود صنعت حمل و نقل هوایی کشور دارد، افزود: باید به بخش هوایی همانند سایر بخش‌ها توجه بیشتری شود و حمایت‌های دقیق‌تری از این حوزه صورت گیرد، از سوی دیگر حوزه حمل و نقل هوایی نیازمند تدوین بودجه بیشتری بوده تا شاهد درخشش بیشتر در صنعت حمل و نقل هوایی باشیم.

انتهای پیام/

دستیابی ایران به تخصص تعمیر و نگهداری ناوگان حمل ونقل هوایی

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود