بلاگ
Db961ec097
Db961ec097

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اکبر پورابراهیم در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما تصریح کرد: وزارت نفت در سال‌های اخیر تجربه متعدد عرضه فرآورده‌های

نفتی را در بورس داشته است، اما در خصوص نفت خام، فقط تجربه‌ای را در سال ۱۳۹۰ داشت.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط تحریمی که در آن قرار گرفتیم تصمیم بر آن شد تا تجربه پیشین عرضه نفت خام را با تغییراتی تکرار کنیم، ادامه داد: با پیشنهاد وزارت نفت و ابتکار شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، دوباره نفت خام در بورس انرژی داخل کشور عرضه شد.

پورابراهیم با اشاره به اینکه در ۲ مرحله پیش یک میلیون بشکه نفت فروخته شد، افزود: بر اساس نتایج عرضه پیشین، اصلاحاتی را به شورای عالی هماهنگی اقتصادی پیشنهاد کردیم که یکی از این اصلاحیه ها، کاهش حجم محموله‌ها به ۳۵ هزار بشکه بود.

وی گفت: در اطلاعیه فعلی نسبت به قبلی دو تغییر مهم ایجاد شد یکی اینکه امکان پرداخت وجه محموله به صورت ۱۰۰ درصد ریالی فراهم شده است همچنین دوره باز پرداخت را به ۹۰ روز افزایش دادیم.

پورابراهیم افزود: متقاضیان خرید نفت در بورس انرژی باید ۶ درصد مبلغ مورد معامله را در روز عرضه واریز کنند در حالی که این رقم پیش از آن، ۱۰ درصد بود.

وی درباره تضامین خرید محموله‌های نفتی در بورس هم گفت: کسی که برنده مزایده فروش نفت خام شد باید سقف پرداخت خود را به ۲۰ درصد ارزش محموله برساند و بقیه را باید در مهلت ۹۰ روز پرداخت کند که برای این ۸۰ درصد باقیمانده، ضمانت‌های ال سی ریالی گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازرگانی نفت در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهاد کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ مجلس مبنی بر عرضه ماهانه ۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی داخلی، امکان پذیر است؟ گفت: تلاش می‌کنیم این پیشنهاد اجرایی شود.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود