بلاگ
9930091692

روند رو به رشد صادرات کشور ادامه داردبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت در برنامه گفتگوی ۱۸.۳۰ شبکه خبر با موضوع

صادرات در مسیر توسعه گفت: تراز تجاری کشور اکنون مثبت است. در شرایط خاص و تحریم صادرات قفل نشد و آمار‌ها نشان می‌دهد که صادرات رو به رشد است.

وی با اشاره به مشکلات برگشت ارز صادراتی افزود: از دلایل اصلی این مشکل، نرخ پایه گمرکی است که با قیمت فروش همخوان نیست.

سرپرست سازمان توسعه تجارت گفت: با توجه به مشکلات بخش خصوصی در روند برگشت ارز، نرخ پایه گمرکی برخی کالا‌ها اصلاح شده است.

مودودی تصریح کرد: در مقطعی از امسال اعلام شد که صادرات با ریال به برخی کشور‌های همسایه مجاز است، اما این پول باید به سامانه نیما بر می‌گشت. طبق این اجازه، بخش خصوصی معتقد است که این صادرات، چون به ریال بوده نیاز به برگشت به نیما نیست؛ چون به بازار وارد شده است.

وی با اشاره به دیگر مشکلات برگشت ارز افزود: با مطرح شدن برگشت ارز، خیلی از شرکت‌ها از کارت‌های واسطه‌ای استفاده می‌کنند.

مودودی گفت: نیاز به کالا‌های ایرانی در خارج وجود دارد و آن‌ها به هر طریقی این کالا‌ها را تامین می‌کنند، اما ما باید مشخص کنیم این خروج کالا از چه طریقی انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش محمد سعیدی مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تصویری با اشاره به کارشکنی و شیطنت برخی کشو‌های دشمن، گفت: هیچ اختلالی در امر صادرات و واردات به وجود نیامده است.

سعیدی با بیان اینکه در دنیا ۹۰ درصد حمل و نقل از طریق دریاست افزود: ۸۵ درصد صادرات و واردات ایران از طریق دریا انجام می‌شود.

مدیر عامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: مشکلات در لایه‌های مختلف صادراتی و وارداتی با سنگ اندازی برخی کشور‌ها وجود دارد، اما مسیر‌ها همچنان به شکل دیگری باز شده است.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود