بلاگ
B7889e8840

همچنان منتظر ليست مدارس هستيم / دستورالعمل اجرايي قانون رايگان شدن برق مدارس ابلاغ شده استبه

گزارشگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، فرید فیاض‌ منش مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت توانیر با اشاره به طرح معافیت بهای برق مدارس اظهار کرد: برای اجرای تکلیف مقرر در قانون بودجه امسال در ارتباط با معافیت بهای برق مدارس، تاکنون دو بار با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش جهت ارسال فهرست مدارس مشمول معافیت مکاتبه شده است، اما هنوز فهرست مذکور به شرکت توانیر ارسال نشده است.

فیاض‌ منش ابراز کرد: تاکنون دو باره در تاریخ‌های ۲ آبان و ۱۹ آذر ماه امسال جهت ارسال فهرست مدارس با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس وزارت آموزش و پرورش مکاتبه شده است، اما هنوز فهرست درخواستی جهت اجرای قانون مذکور واصل نشده است.


بیشتر بخوانید:شناسایی ۵۰۰ مگاوات ظرفیت مولد‌های برق اضطراری در تهران


وی ادامه داد: این نامه‌ها با امضای مدیرعامل شرکت توانیر برای معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ارسال شده و در آن‌ها تاکید شده است که با توجه به بند "ی" تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و ماده «۲» دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف آب و برق و گاز مدارس، لازم است نسبت به ارسال فهرست اسامی مدارس مشمول به همراه مشخصات مربوطه شامل نام استان، شهرستان، شماره پرونده و شناسه قبض به شرکت توانیر تسریع شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی تلفیقی شرکت توانیر بیان کرد: دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف برق مدارس برای شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور ارسال شده است و بلافاصله پس از دریافت فهرست یاد شده، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام خواهد شد.

فیاض منش با بیان این که این آیین نامه در ۹ ماده، نحوه محاسبه هزینه‌های آب، برق و گاز را مشخص کرده است، اظهار کرد: برای هر کدام از بخش‌های آب، برق و گاز به طور جداگانه الگوی‌های مصرف تعیین شده است که در صورت رعایت الگوی مصرف، هزینه مصارف مذکور رایگان خواهد شد.

وی یادآور شد: بر اساس این دستورالعمل، وزارت آموزش و پرورش باید لیست مدارس دولتی مشمول معافیت پرداخت هزینه‌های مصارف برق، گاز طبیعی و آب را به همراه شماره شناسایی، اشتراک قبوض مصرف برق، آب و گاز و میزان مساحت ساختمان مدارس به تفکیک انواع مدارس موضوع این آیین نامه به وزارتخانه‌های نیرو و نفت اعلام کند.

فیاض‌ منش با اشاره به این که، به صورت خاص در زمینه برق، الگوی مصرف ۹۰ درصد متوسط مصرف برق مدارس در دوره‌های مشابه طی سال ۹۶ خواهد بود، یادآور شد: تعیین الگو به منظور تشویق مدارس به رعایت مصرف و اجرای راهکار‌هایی جهت کاهش مصرف است و در حقیقت رعایت الگوی مصرف، شرط رایگان شدن هزینه‌های برق، گاز و آب است.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای اجرای این قانون در حال حاضر در انتظار ارائه فهرست مدارس از سوی آموزش و پروش هستیم و بلافاصله پس از ارسال لیست و اطلاعات ذکر شده در آیین نامه توسط آموزش و پرورش، می‌توان این قانون را اجرایی کرد.

بر پایه این گزارش، فیاض منش پیشتر نیز اعلام کرده بود که این دستورالعمل با برگزاری جلسات مشترکی میان مسئولان مرتبط وزارتخانه‌های نیرو، نفت، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه تهیه و توسط سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شده است.

انتهای پیام/

رعایت الگوی مصرف، شرط رایگان شدن هزینه‌های برق، گاز و آب در مدارس

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود