بلاگ

وی تصریح کرد: ماهواره پیام به دست دانشگاهیان به ویژه دانشگاه امیرکبیر ساخته شده و در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت، این ماهواره می‌تواند وضع آب و هوا، کشاورزی، آب‌های

سرزمینی و جنگل‌ها همه را رصد کند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: این ماهواره در ۶۰۰ کیلومتری فضا قرار خواهد گرفت و می‌تواند در ۶ نوبت از بالای سرمان عبور می‌کند.

روحانی گفت: ما در گذشته ماهواره تحقیقاتی متعددی به فضا پرتاب کردیم، اما این ماهواره تحقیقاتی نیست بلکه عملیاتی است و برای نخستین بار ماهواره‌ای پرتاب می‌کند که روزانه همه مسائل کشور و تمام سرزمین‌ها را در اختیارمان قرار می‌دهد.

۴ هزار و ۵۱۲ شهید از شهرستان گنبدکاووس/گلستان استان اقوام و مذاهب است

رئیس جمهور ضمن قدردانی از مردم استان گلستان در مراسم استقبال از کاروان تدبیر و امید گفت: از صفا، صمیمیت و استقبال مردم و این حضور باشکوه تشکر می‌کنم همواره این مردم خوب، مخلص، ایثارگر در همه صحنه‌ها به عنوان مردمانی شجاع، مرزدار، عاشق ایران و اسلام و انقلاب بر هیچ کسی پوشیده نیست.

روحانی با بیان اینکه گلستان باید به عنوان وحدت اقوام و مذاهب نام بگیرد، تصریح کرد: گلستان استانی است که در راه دفاع از کشور، نزدیک به ۴ هزار شهید تقدیم کرد و ۵۱۲ شهید مربوط به شهرستان گنبدکاووس است.

وی ادامه داد: تقدیم شهدای شیعه و سنی نشان می‌دهد که اقوام مختلف برای دفاع از میهن ایثار و فداکاری داشته و دارند.

گلستان سرزمین تاریخ است

رئیس جمهور با بیان اینکه اینجا سرزمین تاریخ است، افزود: در این منطقه تاریخ هزاران سال قبل و حکومت آل زیار و سرزمین بزرگان، میزبان بوعلی سینا و ابوریحان که بخشی از آثار کتاب الباقیه را نویسنده تاریخی نوشته است، ثبت شده است.

روحانی افزود: شاعر بزرگ و شهیر مختومقلی فراغی در ۳۰۰ سال گذشته زمانی که در آن دیار اختلافات بسیاری وجود داشت توانست با اشعار زیبا و اعتدال‌گرایانه و با احترام خاص به اهل‌بیت (ع) و امامان؛ مردم این سرزمین و مردم در جهان اسلام را به وحدت، برادری و اخوت دعوت کند.

کسب رتبه نخست «ژنتیک» در خاورمیانه

وی با تاکید بر اینکه کشور ایران در زمینه «ژنتیک» در خاورمیانه رتبه نخست را کسب کرد، ابراز کرد: بر اساس آخرین آمار، کشور ایران توانست در زمینه علم ژنتیک در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را از آن خود کند.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: ما به دنیا ثابت کردیم که ملت ایران ملت علم و دانش است و در زمینه‌های مختلف پیشرفت خوبی داشتیم، از توطئه‌های دشمن نمی‌هراسیم ما مشکلات را پشت‌سر خواهیم گذاشت و ملت بداند از این مشکلات عبور خواهند کرد.

احداث یکصد هزار واحد مسکونی توسط وزارتخانه راه و شهرسازی

روحانی از احداث یکصد هزار واحد مسکونی توسط وزارتخانه راه و شهرسازی خبر داد و گفت: بخش مسکن یک تحرک بزرگ در صنعت مسکن است و می‌تواند بیکاری را کاهش دهد این واحد‌های مسکونی به وسیله توسعه‌گران برای مردم ساخته می‌شود.

ایجاد اشتغال پایدار در استان گلستان

وی بیان کرد: مردم غیور استان گلستان در کنار مسئولان تلاش می‌کنند تا از مشکلات عبور کنیم برای ایجاد اشتغال در این سرزمین قدم‌های مهمی برداشتیم، ولی تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

رئیس‌جمهور افزود: در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۶۰۰ هزار اشتغال در استان ایجاد شد، اما همچنان بر بیکاری افزوده می‌شود.

روحانی از اختصاص بودجه خاص در زمینه کشاورزی و مهارت آموزی برای افراد جویای کار در کارخانجات و بنگاه‌ها خبر داد و بیان کرد: این مهم سبب تداوم اشتغال خواهد شد.

وی با بیان اینکه در گلستان زمینه‌های فراوانی برای حرکت اقتصادی وجود دارد، ابراز کرد: در سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای این استان ثبت شده که به معنای تحرک اقتصادی در این استان است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در این استان مرزی و استانی که می‌تواند از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری باشد باید هتل، راه‌های مناسب ساخته شود، زیرا استان گلستان معبری نیست تا مردم از این جاده عبور کنند و به زیارت ثامن الحجج (ع) مشرف شوند.

روحانی با اشاره به اینکه گلستان باید یک مقصد گردشگری شود، تاکید کرد: گردشگران باید هفته‌ها و روز‌ها در این استان بمانند گردشگری عاملی بزرگ برای ایجاد اشتغال در استان است و در سال آینده یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای بخش گردشگری قرار دادیم.

کمک به اقشار محروم با اختصاص بودجه

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران با تمام قدرت در برابر دشمنان ایستادگی می‌کند خطاب به دشمنان، گفت: شما می‌خواهید مردم ما را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید ما با تمام دوستانمان در جهان و اکثر کشور‌های همسایه روابط دوستانه داریم.

ما امروز با بودجه‌ای که تقدیم مجلس کردیم به ویژه در تبصره ۱۴، تبصره ۱۸، تبصره ۱۹ و ۲۱ نخستین قدم در تبصره ۱۴ برای ادامه کمک به اقشار محروم این جامعه طراحی کردیم.

روحانی با بیان اینکه برای رفع فقر مطلق ۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده در تبصره ۱۴ اعتبار پیش بینی کردیم، ابراز کرد: در تبصره ۱۸ تحول در اشتغال که مهمترین مسئله امروز جوانان است ما می‌دانیم که در این مقطع حساس جوانان باید در مسیر شغل قرار بگیرند.

وی از مسئولان استان تقدیر کرد و گفت: از نظر آماری در سال جاری نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته کاهش یافت و از ۱۱.۷ به ۱۰.۷ رسیده است.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود