بلاگ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عناصر وابسته به گروه تروریستی «جبهه النصره» از منطقه «عاری از سلاح» در بخش شمالی حماه، به مواضع ارتش سوریه حمله کردند.

ارتش سوریه

نیز پیش از اینکه تروریستها به اهداف خود دست یابند، تحرکات آنان را خنثی کرد.

یک گروه تروریستی دیگر نیز تلاش کرد که از منطقه عاری از سلاح واقع در ریف ادلب به سمت مواضع ارتش سوریه نفوذ کند، ولی موفق به انجام مأموریت خود نشد.

ارتش سوریه همچنین تروریستها را در اطراف شهرکها و مناطق «حصرایا، أبو رعیدة، الصخر، اللطامنة، وادی الدورات والزکاة والأربعین» واقع در شمال و شمال غرب حماه هدف قرار داد و چند نفر از آنان را از پای درآورد. نیروهای سوری مواضع تروریستها را در مناطق «الهبیط، تل خزنة و التینه» واقع در ریف ادلب هدف قرار دادند و در اطراف محورهای غرب شهر حلب نیز به شدت با آنان درگیر شدند.

در واکنش به اقدامات تروریستها، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که کاروانهای تجهیزات نظامی ارتش همچنان در حال حرکت به سمت مناطق همجوار منطقه عاری از سلاح در شمال حماه هستند.

یک منبع نظامی بلندپایه به اسپوتنیک گفت که مقصد این تجهزات محورهای «محرده و الزلاقیات» است؛ منطقه‌ای که از یکی از مهمترین جبهه‌های عملیاتی منطقه است و نیروهای سوری با اردوگاه اصلی گروه تروریستی «جیش العزه» واقع در شهرک «اللطامنه» فاصله زیادی ندارند.

این منبع تأکید کرد که «میزان آمادگی نیروهای حاضر در جبهه‌های ریفهای حماه و ادلب طی روزهای گذشته افزایش یافته است... ما همچنان به ارسال تجهیزات نظامی به این جبهه‌ها ادامه می‌دهیم تا جلوی هر گونه اقدام غافلگیر کننده در این جبهه‌ها را بگیریم؛ به ویژه اینکه جبهه النصره به صورت کامل بر مناطق ادلب و ریف حماه مسلط شده است».

وی با بیان اینکه النصره پس از اشغال کامل مناطق ادلب و ریف حماه دست به افزایش تنش و حملات خود به مواضع ارتش سوریه در این جبهه‌ها زده است، درباره زمان آغاز عملیاتهای ارتش گفت: «ما امروز بیش از هر زمان دیگری به عملیات نظامی قاطع نزدیک شده‌ایم... به ویژه پس از اینکه طرف ترکیه‌ای نتوانست به تعهدات خود بر اساس بندهای توافق [ادلب] عمل کند».

این منبع درباره جبهه‌های عملیات احتمالی ارتش سوریه اعلام کرد: «از اولیتهای عملیات نظامی ارتش در ریفهای حماه و ادلب، حمایت از مناطق مسکونی نزدیک به جبهه‌ها و دور کردن افراد مسلح از آن است؛ خصوصا اینکه شهر محرده و روستاهای سهل الغاب بارها در معرض کشتارهای گروههای [تروریستی] قرار گرفته است».

وی در پایان خاطر نشان کرد که «تجهیزات نظامی در نهایت آمادگی است و ما آماده‌ایم با هر شرایطی که نبرد آینده تحمیل کند، برخورد کنیم... همه می‌دانند که نبرد ادلب، سرنوشت ساز است و شاید در عرصه میدانی مهمترین [نبرد] باشد».

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود