بلاگ

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، تعدادی از شهروندان نسبت به عدم کنترل عرضه قلیان در اماکن عمومی گلایه‌مند و خواستار رسیدگی به این وضعیت هستند.

آنها در «فارس من» با

ثبت سوژه «جمع‌آوری قلیان‌ها در همدان» خواستار رسیدگی به این وضعیت شده‌اند.

مسؤول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان همدان در این خصوص اظهار کرد: متاسفانه گاهی در اماکن گردشی و تفریحی همدان مانند گنجنامه، بوستان ارم، تپه عباس‌آباد و پارک‌ها و... برخی از نوجوانان و جوانان قلیان مصرف می‌کنند که ما نیز نگران این وضعیتم.

حسین خالقی‌مجد با بیان اینکه این افراد با کشیدن قلیان در کنار هم به زعم خودشان تفریح می‌کنند در صورتی که به خود آسیب می‌رسانند گفت: برخی از جوانان و نوجوانان در کنار خانواده‌ها و والدین خود به راحتی قلیان مصرف می‌کنند به طوری که قبح این اتفاق ریخته است.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه در برخی اماکن عمومی و مسقف گاهی خانواده‌ها مشغول استعمال قلیان هستند و این موضوع برخورد با مصرف قلیان را مختل می‌سازد افزود: آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به مضرات مصرف قلیان در کنترل آن بسیار حائز اهمیت است.

مسؤول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شهرستان همدان آموزش‌ مستمر در مضرات قلیان برای خانواده‌ها و قشر جوان را مهم دانست و افزود: همدان در کنترل عرضه قلیان در کشور خوب عمل کرده و به عنوان استان پاک شناخته شده‌ که امیدواریم همچنان این روند ادامه داشته باشد.

وی از جمع‌آوری 220 عدد قلیان و ادوات آن در گشت ضربتی مرکز بهداشت و اداره اماکن طی روزهای گذشته خبر داد و افزود: در یک گشت ضربتی عصر شنبه و شب 22 دی‌ماه 220 عدد قلیان و اداوات آن جمع‌آوری شد.

خالقی‌مجد بیان کرد: ممنوعیت تبلیغ، تشویق و مصرف مواد دخانی و ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تفریحی، سیاحتی و زیارتی به استناد ماده 3 قانون جامع کنترل و مبارزه با مواد دخانی، مقام قضایی استان دستور جمع‌آوری قلیان از سطح شهر را صادر کرده و در این زمینه اقداماتی صورت می‌گیرد.


 

13971023000648 Test PhotoI

13971023000646 Test PhotoI

انتهای پیام/ر

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود