بلاگ

در چهل سالگی انقلاب میزان تولید سنگ آهن به ۴۰ میلیون تن رسیده استبابک زمانیان مدیر تحقیق و توسعه انجمن سنگ آهن ایران در گفت‌وگو با خبرنگار

صنعت، تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش ظرفیت تولید سنگ آهن در چهل سال اخیر گفت: پیش از انقلاب اسلامی ایران، ظرفیت تولید سنگ آهن حدود ۲ میلیون تن در سال بود که تنها از معادن چغارت (بافق) و جام استخراج و روانه تنها کارخانه فولادسازی آن زمان یعنی ذوب آهن اصفهان می‌شد.

مدیر تحقیق و توسعه انجمن سنگ آهن ایران ادامه داد: در حال حاضر تعداد معادن سنگ آهن موجود کشور حدود ۶۴ معدن است که ۱۰ عدد آن جزو معادن اصلی و در کلاس جهانی است.

وی افزود: مجموع تولید این معادن در سال گذشته حدود ۳۹.۹ میلیون تن بوده است که از این میزان حدود ۳۳.۷۰ میلیون تن به معادن دولتی و ۶.۲۰ میلیون تن آن به معادن بخش خصوصی اختصاص دارد.


بیشتر بخوانید: عبور از مرز ۷ میلیارد دلاری صادرات صنایع معدنی


زمانیان با بیان اینکه اوج شکوفایی معادن سنگ آهن در دهه ۷۰ اتفاق افتاده است، گفت: معادن اوپال پارسیان سنگان، میشدوان و سنگان در مشهد و معادن جلال آباد، سیرجان و گل گهر در کرمان و معدن چادرملو و مجتمع فلات مرکزی چاه‌گز در یزد از معادن بزرگ سنگ آهن هستند که بعد از انقلاب اسلامی ایران به بهره برداری رسیدند.

وی در پایان با بیان اینکه میزان ذخایر قطعی سنگ آهن در کشور حدود ۳.۲ میلیارد تن است، تصریح کرد: میزان تولید سنگ آهن در ۶ ماه نخست امسال حدود ۱۳ میلیون تن بوده است که از این میزان حدود ۱۱ میلیون تن آن به تولید کنسانتره سنگ آهن و حدود ۲ میلیون تن آن به تولید سنگ آهن دانه بندی شده اختصاص دارد.

نتهای پیام /

میزان ذخایر قطعی سنگ آهن در کشور حدود ۳.۲ میلیارد تن است

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود