بلاگ

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در آخرین مرحله از سلسله دیدارها با مقامات، نمایندگان و نخبگان جامعه عراق از قومیت ها و مناطق

مختلف، شامگاه امروز (چهارشنبه) با سران و نمایندگان عشایر جنوب عراق در محل سرکنسولگری ایران در کربلا دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار صمیمانه برخی از سران و نمایندگان عشایر جنوب عراق، نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص پیوندهای عمیق دو ملت ایران و عراق مطرح کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به در کنار هم بودن مردم دو کشور در طی قرنها، خاطرنشان کرد: هیچ چیز و حتی جنگ تحمیلی صدام به دو کشور نتوانست مردم ما را از هم جدا کند.
وی افزود: عشق به امام حسین ما را به هم پیوند داده است و اربعین، تابلوی زیبایی از همراهی، ایثار، مهمان نوازی و همدلی بین مردمان ماست.

 

13971026001252 Test PhotoL

 

ظریف همچنین از میزبانی و مهمان نوازی گرم عشایر عراق از زائران اربعین حسینی تشکر کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه با تاکید بر اینکه دو کشور در مرحله سازندگی هستند و تمرکز ما باید بر بهبود وضعیت مردم دو کشور از طریق فائق آمدن بر موانع موجود و فراهم آوردن زمینه همکاریهای اقتصادی باشد، افزود: با استفاده از ظرفیت های دو کشور می توانیم سقف مبادلات را تا ۲۰ میلیارد دلار در سال افزایش دهیم و ایران آمادگی دارد تا در صورت فراهم بودن شرایط در عراق، توانمندی‌های خود را در حوزه های انرژی، فنی و مهندسی و کشاورزی و تجارت در اختیار عراق قرار دهد و به این کار افتخار می کند.

وزیر خارجه ایران همچنین پیش از این با مقامات رسمی استان کربلا، استاندار، روسای مجالس استان، نمایندگان عتبات مقدسه و برخی از نمایندگان کربلا و بابل در مجلس عراق دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش فارس، ظریف یکشنبه عصر 23 دی ماه در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی به منظور دیدار و گفتگو با مقامات عراقی وارد بغداد شد. وی همچنین به اربیل و سلیمانیه نیز سفر و با مقامات اقلیم کردستان عراق نیز ملاقات و به گفت وگو پرداخت.

وزیر خارجه ایران در نشست های مشترک تجاری ایران و عراق در شهرهای بغداد، اربیل، سلیمانیه و کربلا نیز شرکت کرد.

وی هفته ای که گذشت نیز سفری سه روزه به هندوستان داشت.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود