بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مخاطبان خبرگزاری در سامانه «فارس من» مطالبات و سوالات متعددی در مورد یارانه نقدی خانوار مطرح کردند، یکی از این سوالات رایج مربوط به

target="_blank" href="https://my.farsnews.com/c/1548">ثبت‌نام جدید و یا نحوه جداسازی یارانه خانوارهای جدید بود. در این باره با اکبر ایزدی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و عارفیان معاون وی گفت‌وگو کردیم. 

در وهله اول خبرنگار ما توضیحی در مورد سامانه « فارس من» ارائه کرد که با رویکرد مثبت مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها روبرو شد.

وی در مورد نحوه همکاری برای شفاف شدن مباحث یارانه‌ای و پاسخ به سوالات متداول متقاضیان گفت: می‌توانیم به صورت هفتگی یا ماهانه سوالات و مباحث را به ما بدهید تا پاسخ آن داده شود.

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها در مورد ثبت نام جدید یارانه‌بگیران عنوان کرد:‌ ثبت نام جدید در قانون بودجه سال ۹۶ وجود داشت، اما در بودجه 97 وجود ندارد. طبق آمار مرکز آمار 81 میلیون و 600 هزار نفر جمعیت داریم که از این میزان به 77 میلیون و 300 هزار نفر یارانه می‌دهیم که ماهانه نیز افزایش می‌یابد. اگر سامانه باز شود همه یارانه می‌خواهند، یعنی از طریق ثبت‌نام فایده ندارد، بلکه از طریق حذف و اضافه باید پیگیری صورت بگیرد.

در ادامه عارفیان معاون سازمان هدفمند سازی در مورد هرگونه تغییر در وضعیت یارانه نقدی خانوار گفت: از تاریخ 90.4.25 قراردادی برای تغییرات یارانه منعقد شده و 1100 دفتر پلیس + ۱۰ در سراسر کشور اصلاحات و تغییرات مربوط به یارانه نقدی خانوار را ثبت می‌کنند.

وی افزود: طبق آمارها به طور متوسط سالانه 3 میلیون تغییر در خانوار انجام می‌شود که روزانه 8 هزار مورد در سراسر کشور است. 20 میلیون رکورد اطلاعاتی تغییرات در سامانه رفاهی ثبت شده است. 

عارفیان نیز در مورد ثبت‌نام جدید متقاضیان یارانه بگیر معتقد است: برای ثبت‌نام جدید نیازمند مصوبه یا قانون از سوی دولت یا مجلس هستیم تا بتوان افرادی که خواهان دریافت یارانه به هر دلیلی هستند، ثبت‌نام و راستی‌آزمایی شوند تا پس از آن بتوانند یارانه دریافت کنند. 

معاون سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در پاسخ به این سوال که اگر زوج جوانی قصد جداکردن یارانه داشته باشند و سرپرست (مرد) یارانه خانواده‌‌اش جدا شده و تشکیل خانواده جدید داده است آیا یارانه به سرپرست جدید تعلق می‌گیرد، گفت: طبق ماده 7 آیین‌نامه اجرایی که وضعیت درامد خانوار را تعیین می‌کند، در خانواده اگر پدر یا مجموع درآمد خانوار بیش از مبنای درنظر گرفته شده باشد، یارانه حذف می‌شود و این حذف شامل تمامی اعضای خانواده خواهد بود، نه فقط سرپرست بنابراین سرپرست جدید نیز مشمول دریافت یارانه نمی‌شود. 

عارفیان افزود: این فرد که اکنون تشکیل خانواده جدید داده برای دریافت یارانه باید منتظر ثبت ‌نام جدید باشد که از طریق دولت و مجلس اجازه آن داده خواهد شد. 

وی تاکید کرد: به خانواده از سه طریق یارانه تعلق نمی‌گیرد 1- یا پدر در سال 93 ثبت‌نام نکرده 2- یا حذف شده است 3- انصراف داده باشد، اگر یکی از این سه اتفاق افتاده باشد تمامی اعضای خانواده یارانه دریافت نمی‌کنند. 

معاون سازمان هدفمندی یارانه‌ها در مورد اینکه آیا همسر (زن) خانوار جدید یارانه دریافت خواهد کرد، گفت: اگر تا پیش از جداسازی خانواده این فرد یارانه دریافت کرده باشد با جداسازی خانواده نیز می‌تواند یارانه دریافت کند و مشکلی وجود ندارد. 

انتهای پیام/ب

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود