بلاگ

نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/ مرغ ارزان شدمهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت

و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش ۲۵۰ تومانی نرخ مرغ نسبت به روز گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۵۰۰، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۱۲ هزار و ۷۰۰، توزیع درب واحد‌های صنفی ۱۲ هزار و ۹۰۰ و خرده فروشی ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

به گفته وی، نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۱۲ هزار و ۹۰۰ و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

یوسف‌خانی با اشاره به نرخ سایر مشتقات در بازار افزود: قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۲۲ هزار، سینه بدون کتف ۲۳ هزار و فیله مرغ را ۲۶ هزار تومان اعلام کرد.


بیشتر بخوانید:عرضه روزانه ۵۰۰ تن گوشت مرغ تنظیم بازاری در میادین میوه و تره بار


رئیس اتحادیه پرنده و ماهی کاهش تقاضا و عرضه مرغ منجمد را دلیل اصلی افت ۲۵۰ تومانی نرخ مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا و قیمت نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ در دامنه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان در نوسان باشد.

وی قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۸ هزار و ۵۰۰ و مرغ آماده به طبخ را ۱۳ تا ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که مرغداران در شرایط فعلی سود بیشتری از محل فروش مرغ عایدشان می‌شود.

یوسف‌خانی در پایان با انتقاد از قیمت کنونی نهاده‌های دامی در بازار تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۶۰۰ و کنجاله سویا ۳ هزار و ۷۰۰ تومان به مرغدار تحویل داده می‌شود که انتظار می‌رود با توزیع نهاده‌های دامی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، بازار به آرامش برسد.

انتهای پیام/

قیمت مرغ به ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان رسید

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود