بلاگ

اسلامی، گفت: ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌ها جدید تا سال ۹۹ ساخته خواهد شد.

تحویل ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در

شهر‌های جدید تا دو سال آینده/ دولت در ساخت واحد‌های مسکونی نقش نظارتی دارد" width="300" height="210" align="left"/>به گزارش خبرنگار راه و شهرسازیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در صبحانه کاری با مدیران عامل شهرهای جدید با بیان اینکه باید کار ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید را به سازندگان حرفه‌ای و با صلاحیت بسپارید، اظهار کرد: باید تیم همکاری برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید از توانایی سازندگان اطمینان حاصل کنند و شما حمایت صد درصدی از آنها داشته باشید تا برنامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید در زمان مقرر محقق شود.

وی افزود: اعتماد شما به سازندگان باعث می‌شود که شهرهای جدید پابرجا باشند و مردم به مدیران عامل شهرهای جدید اطمینان می‌کنند و شما باید به وعده‌هایی که برای ساخت این واحدها داده‌اید، در زمان مقرر عمل کنید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بدقولی آفت بزرگی در بخش مسکن به شمار می‌رود، گفت: توجه کنید که مردم به قول شما اعتماد کرده‌اند و شما باید در زمان‌بندی که اعلام کرده‌اید این واحدها را تحویل دهید.

اسلامی اظهار کرد: مبنای کار ما در حوزه مسکن سیاسی نیست، بلکه مهندسی است و ما تنها نقش نظارتی بر نحوه اجرای کار داریم بنابراین وعده‌ها و وعید‌های ما باید بر اساس محاسبات سنجیده باشد.

وی با بیان اینکه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که رئیس جمهور چند ماه پیش کلید زد باید در بازه زمانی سال‌های ۹۸ و ۹۹ محقق شود، گفت: ۶۰ هزار واحد از این ۲۰۰ هزار واحد امسال کلید می‌خورد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ۶۰ هزار واحد مسکونی پیش‌در‌آمدی برای این ۲۰۰ هزار واحد است و به نوعی برای مردم در چنین شرایطی که بازار مسکن نابسمان است، امید آفرینی می‌کند.

اسلامی یادآوری کرد: در شرایط کنونی، مسکن برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه کمتر عرضه شده و استطاعت مردم برای خرید مسکن کاهش یافته است و ما باید با استفاده از الگوهای جدید، بتوانیم واحدهایی با قیمت مناسب عرضه کنیم تا قشرهای ضعیف جامعه بتوانند صاحب مسکن شوند.

وی توضیح داد: شهرهای جدید را باید با هویت بخشی لازم مدیریت و برنامه‌ریزی کنیم تا شهری مطلوب برای زندگی ساکنان آنها باشد زیرا که اگر این شهرها با کاستی روبه‌رو باشند، دوباره شاهد مهاجرت مردم از شهرهای جدید خواهیم بود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: باید دسترسی‌ها و برخورداری از سرانه‌ها در شهرهای جدید وجود داشته باشد تا زندگی مردم در این شهرها آسان باشد.

اسلامی افزود: ما در شهرهای جدید نقش نظارتی بر نحوه اجرای کار داریم و ما در این پروژه‌ها سازنده و یا فروشنده نیستیم، سعی می‌کنیم این واحدها با کیفیت ساخته شود و ضوابط، مقررات و استانداردها بر تمامی آنها رعایت شود.

وی افزود: باید کمیت و کیفیت در تمامی واحدها رعایت و به خریداران تحویل داده شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه باید کانون‌های محله و هویت‌بخشی در محله‌ها احیا شود، گفت: آنچه در تاریخ ایران وجود دارد باید دوباره بازبینی کنیم تا لذت‌بخشی و جاذبه‌ها در این شهرها ایجاد شود.

اسلامی اظهار کرد: در شهرهای جدید باید برای مردم جاذبه‌ ایجاد کنیم، زیرا این شهرها تنها خوابگاه نیستند بلکه باید سکونت و رفت‌و‌آمد را در این شهرها با کیفیت‌تر کنیم.

وی تصریح کرد: پرند، صدرا، بهارستان، هشتگرد، TOD پیشتاز هستند و به معنای واقعی قطارهای حومه‌ای در این شهرها راه‌اندازی شده است.

وزیر راه و شهرسازی یادآوری کرد: باید آسان‌سازی برای معلولان و مردم در شهرهای جدید را فراهم کنیم و نگاه خودرو محور در آنها را به حداقل برسانیم.

اسلامی، تأکید کرد: دستگاه‌های خدمات‌رسان باید برای تکمیل خدمات روبنایی و زیربنایی به تعهدات خود عمل کنند و با سلیقه شخصی در خصوص این واحدها عمل نکنند، همچنین باید مدیران شهرهای جدید هزینه انشعابات و تکمیل زیرساخت‌ها را با شیوه‌های گوناگون پرداخت کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود