بلاگ

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی»  چاپ لندن در یادداشتی با عنوان  «ایران و اسرائیل و عرب‌های ابله»، نزدیکی برخی کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی به

بهانه مقابله با ایران را از سر حماقت و سبک مغزی آنها دانست.

در مقدمه این یادداشت آمده است: این ایده که مقابله با ایران لزوما شامل اتحاد با رژیم صهیونیستی و عادی سازی با آن است، فقط یک ایده اسرائیلی است و تنها به نفع این رژیم تمام می‌شود که از همه رویدادهای منطقه و جهان به نفع خود استفاده می‌کند و تازه‌ترین موفقیتش  بهره برداری از تنش طائفه‌ای است که سال‌هاست منطقه عربی را فراگرفته است و همچنین موج اقدامات تحریک آمیز علیه ایران، که برخی از کشورهای خلیج فارس میلیون‌ها و شاید میلیارد دلار را صرف آن کرده‌اند.

به عقیده نویسنده، این ایده اسرائیل تنها می‌تواند ابلهان جهان عرب را فریب دهد که معتقدند جنگ با ایران لزوما  برقراری صلح با اسرائیل و عادی سازی روابط با تل آویو را می‌طلبد.

القدس العربی آورده است: در واقع جنگ با ایران اصلا ضرورت نیست، بلکه مساله‌ای غیر ضروری در این منطقه است، حتی اگر فرض کنیم که این جنگ ضروری است،  پذیرش اسرائیل برای مقابله با ایران هیچ فایده‌ای ندارد؛ اگر اسرائیل می‌توانست به نیابت از کسی بجنگد در لبنان این کار را می‌کرد، اما نه تنها متحدانش را در آنجا رها کرد بلکه، پشت مزدورانش در گروه شبه نظامیان «آنطوان لحد» را هم خالی کرد  بودند و هیچ حمایت و مراقبتی از آنها نکرد.

نویسنده تصریح کرد: حل و فصل اختلاف در منطقه عربی نمی‌تواند از طریق ائتلاف با اسرائیل  یا عادی سازی با آن صورت گیرد، اسرائیل یا این اختلافات را عمیق می‌کند و بر آن تاثیر منفی می‌گذارد یا هیچ تاثیری روی آن ندارد؛ اما به هر حال اینکه تاثیر مثبتی بر آن داشته باشد اصلا مطرح نیست.

وی ادامه داد: حاکمان عرب و سیاستمداران عرب از این حقیقت آگاه هستند، اما خزیدنشان به سمت تل آویو و شعار سر دادنشان برای راضی کردن آن از این جهت است که آنها منتخب ملت‌هایشان نیستند و در کشور خود هیچ مشروعیت مردمی ندارند، بنابراین آنها برای رضایت اسرائیل و حمایت آمریکا نه چیز بیشتری تلاش می‌کنند.

القدس العربی نوشت: آخرین رسوایی نزدیکی اعراب به اسرائیل کنفرانس مخفیانه‌ای است که در بیت المقدس با مشارکت دانشگاهیان، محققان و سیاستمداران عرب و کرد و به دعوت یک مرکز تحقیقاتی اسرائیل برگزار شد و موضوع کنفرانس «انتخاب کنفدراسیون ها در خاورمیانه برای مقابله با تهدید ترکیه و ایران» بود.

«بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، این کنفرانس  ایده تشکیل «کنفدراسیون  اردن و اسرائیل »  و کنفدراسیون عراق و سوریه را به بحث گذاشت و هدف آشکار مطرح شدن این اندیشه‌ها مقابله با ایران و ترکیه است.».

این روزنامه افزود: از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس یک معارض شناخته شده سوریه بود که همیشه در صفحه نمایش کانال‌های ماهواره ای عرب زبان نشسته و سخنرانی می‌کند و درس‌هایی مربوط به انقلاب و  ضرورت سرنگونی رژیم های استبدادی و سرکوبگر را می‌دهد.

نویسنده تاکید کرد: اسرائیل روی تنش طائفه‌ای در منطقه عربی سرمایه‌گذاری کرده است و اصلی‌ترین طرفی است که از پروژه ایران هراسی که از سال‌ها پیش در جهان عرب پیاده شده استفاده می برد و اسرائیل این ایده را نزد بخش وسیعی از مخاطبان عرب ترویج داده که ایران خصمانه‌تر از اسرائیل است، گویی عرب‌ها باید یک دشمن انتخاب کنند که دومی ندارد و این انتخاب باید ایران و نه اسرائیل باشد.

القدس العربی آورده است: در طول سال‌هایی که از کلید خوردن پروژه ایران هراسی در جهان عرب می‌گذرد، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به یکی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس سفر کرد و دو وزیر صهیونیست هم در یک ماه به کشور دیگر عربی در حاشیه خلیج فارس رفتند، یک تیم ورزشی اسرائیل هم به یک کشور دیگر این منطقه رفت و یک مقام ارشد یکی دیگر از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به تل آویو سفر کرد.

به باور نویسنده خلاصه کلام این است که اسرائیل بزرگترین نفع را از موج شوم فرقه گرایی که جهان عرب سال‌ها شاهد آن بوده است، می‌برد؛ این رژیم بیش‌ترین منفعت را از جنگ‌های غیرمستقیم شکست خورده‌ای می برد که اعراب علیه ایران و متحدانش به راه انداخته اند، این رژیم از کودن‌های جهان عرب کسانی را یافته که به بهانه مبارزه با ایران به روندعادی سازی روابطشان شتاب داده اند، گویی عادی سازی با اسرائیل در جنگ علیه ایران سودمند است.
انتهای پیام/م

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود