بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) خواستار آغاز هر چه سریعتر فعالیت کمتیه قانون اساسی سوریه شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»،

وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با وزیر خارجه اردن این درخواست را مطرح کرده است.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان سه کشور ضامن روند آستانه (روند صلح سوریه)، در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ (27 آذرماه) نشستی سه جانبه و مشورتی را با «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در ژنو برگزار کردند.

در این نشست در ژنو، وزرای خارجه ایران،‌ روسیه، ترکیه و دی‌میستورا توافق کردند که برای تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه اوایل سال آینده میلادی (2019) در ژنو تلاش کنند.

تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه از جمله مصوبات کنگره گفت‌وگوهای مردمی سوریه بود که با حضور نمایندگان دولت و معارضان سوری در ماه ژانویه سال جاری میلادی در شهر سوچی روسیه برگزار شده بود. قرار بود روند تشکیل این کمیته در جلسات آتی با محوریت سوریه پیگیری شود.

یازدهمین دور از مذاکرات صلح سوریه در آستانه نیز که محور اصلی آن تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه بود با حضور نمایندگان کشورهای ایران، روسیه و ترکیه و همچنین نمایندگان دولت سوریه و معارضان سوری و ناظرانی از اردن و سازمان ملل هفتم آذر ماه در آستانه پایتخت قزاقستان به مدت دو روز برگزار شد، هر چند که این نشست نیز نتیجه‌ دلخواه را به دنبال نداشت و پیشرفتی در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه حاصل نشد.

انتهای پیام/.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود