بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، نشست کارشناسان همسود با موضوع تهیه مکانیزم تبادل اطلاعات برای مبارزه با جرائم فراملی روزهای 23-24 ژانویه به میزبانی بلاروس در شهر «مینسک» این

کشور برگزار می‌شود.

گروه کارشناسان این اتحادیه به ابتکار شورای وزاری کشورهای عضو و شورای فرماندهان نیروهای مرزی همسود ایجاد شده است.

گروه مذکور متشکل از نمایندگان وزارت‌ کشور، امنیت، خدمات مرزبانی و سایر ساختارهای ذیربط کشورهای عضو همسود می‌باشد.

انتظار می‌رود کارشناسان همسود در این نشست به تهیه روش‌های حقوقی، مدیریتی و نظامی بپردازند که تصویب آن به بهبود مکانیزم‌های موجود تبادل اطلاعات کمک می‌کند.

علاوه بر این در چارچوب این نشست روش‌های مناسبی برای برخورد با افراد مظنون به شرکت در درگیری‌های مسلحانه در کشورهای سوم تهیه و تدوین می‌شود.

این موضوع با توجه به بازگشت شهروندان همسود که در درگیری‌های مسلحانه در صفوف سازمان‌های بین المللی تروریستی شرکت کردند از اهمیت زیادی برخوردار است.

بهبود اقدامات مشترک در رابطه با افرادی که در فهرست پیگرد قانونی بین دولتی قرار دارند یکی دیگر از اهداف مهم این نشست به شمار می‌رود.

بهبود کانال‌های انتقال اطلاعات و همچنین امکان معرفی فرمت واحد الکترونیکی تبادل اطلاعات در سطح ملی از جمله دیگر موضوعاتی می‌باشد که در جریان این نشست مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

نوسازی سیستم‌های خودکار تامین اطلاعاتی فعالیت‌های انتظامی، بهینه سازی ساختار اطلاعاتی و ویژگی‌های عملکردی آنها از دیگر مسائل مورد بررسی این نشست به شمار می‌روند.

اتحادیه کشورهای مستقل مشترک المنافع پس از فروپاشی شوروی سابق شکل گرفت. بیانیه تاسیس این اتحادیه در 21 دسامبر 1991 (20 آذر 1380) در «آلماتی» توسط رهبران آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و اوکراین امضا شد.

عضویت گرجستان دراین اتحادیه به دنبال تصمیم رسمی روسای جمهور کشورهای عضو در 3 دسامبر 1993 (12 آذر 1382) و به دنبال درخواست «ادواردشواردنادزه» رئیس جمهور گرجستان در 8 اکتبر 1993 (16 مهر1382) صورت گرفت.

بیش از 70 درصد بودجه جامعه مشترک المنافع توسط روسیه پرداخت می‌شود هزینه می‌شود.

انتهای پیام/ح

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود