بلاگ

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، پلاتس به نقل از منابع آگاه نوشت قرار است بانک‌های بزرگ ژاپنی پس دریافت مجوز نظارتی نهایی، معاملات نفتی ایران با را ازسربگیرند و برای

پالایشگاه‌های این کشور که بارگیری نفت از ایران را در ماه جاری میلادی آغاز می‌کنند، راه را هموار می‌کنند.

یکی از این منابع آگاه گفت پس از مجوز مقامات نظارتی ژاپن و آمریکا، بانک‌های ژاپنی قادر خواهند بود تا اعتبارات اسنادی برای مبادلات مربوطه صادر کنند.

وی افزود: انتظار می‌رود این بانک‌ها پرداخت‌های پالایشگاه‌های ژاپنی برای واردات نفت ایران عمدتا به صورت ین دریافت می‌کنند.

دو بانک از این بانک‌ها از اظهارنظر در این رابطه خودداری کردند.

اخیرا نگرانی‌های پالایشگاه‌ها و شرکت‌های کشتیرانی ژاپن در مورد بیمه کشتیرانی (محموله های ایران) برطرف شده است.

هلدینگ JXTG ژاپن قصد دارد تا بارگیری نفت ایران را در پایان ماه ژانویه ازسرگیرد. در عین حال، شرکت کوزمواویل نیز در نظر دارد تا به محض دریافت مجوز، در پایان ماه ژانویه، حدود 1.8 میلیون بشکه نفت از ایران بارگیری کند. این اطلاعات را رؤسای این شرکت‌ها در 7 ژانویه به پلاتس داده بودند.

تسوتوما سوگیموری، رئیس هلدینگ JXTG، مادر پالایشگاه نیپوناویل اند انرژی، بزرگ‌ترین پالایشگاه‌ ژاپن گفت: «ما امید داریم که واردات نفت از ایران را به زودی ازسر بگیریم.... ازآنجایی که ایران را منبع مهم نفت خام می‌دانیم، قصد داریم بارگیری را به سرعت  و به محض اجازه انجام این کار ازسربگیریم

شونیچی تاناکا، رئیس کوزمواویل نیز گفت پس از اینکه نگرانی‌های بیمه کشتیرانی رفع شد، پیش از آغاز ازسرگیری بارگیری از ایران، منتظر اجازه نهایی از سوی بانک‌های ژاپنی است.

سخنگوی نیپوناویل اند انرژی و کوزمواویل امروز گفت این پالایشگاه‌ها هنوز در حال آماده شدن برای ازسرگیری واردات نفت از ایران هستند.

ژاپن در میان 8 کشوری است که معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را دریافت کردند. با این حال، نبود شفافیت در مورد قوانین بیمه کشتی‌ها، پالایشگاه‌های ژاپنی را بر آن داشت تا از بارگیری نفت ایران برای ماه ژانویه علی‌رغم داشتن معافیت خودداری کنند.

ژاپن در ماه نوامبر نفتی از ایران وارد نکرد.

انتهای پیام/

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود