بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان با ارسال پیامی برای «محمد سیاله» همتای خود در دولت وفاق ملی لیبی، از عدم مشارکت لیبی در نشست اقتصادی

اتحادیه عرب در بیروت ابراز تأسف کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان‌ای‌ای»،‌ باسیل در این نامه گفت اقداماتی که در رابطه با موضوع مشارکت لیبی در نشست مذکور انجام شده، نشان دهنده موضع وی یا لبنان نیست.

باسیل در ادامه بر اصرار خود برای قرار گرفتن روابط لبنان و لیبی در مسیر صحیح، البته بدون کنار گذاشتن وظیفه ملی برای پی بردن به سرنوشت امام موسی صدر و همراهانش و حل این مسأله، تأکید کرد؛ موضوعی که بیش از چهار دهه است روابط میان دو طرف را تیره کرده است.

امام موسی صدر بنیانگذار و رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعی لبنان و حزب «جنبش أمل» به همراه شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین (روزنامه نگار) در نُهم شهریور سال ۱۳۵۸ (۱۹۷۸) در جریان دیدار رسمی از لیبی که به دعوت معمر القذافی، رئیس جمهور وقت این کشور صورت گرفته بود، ربوده و ناپدید شد و تاکنون از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست.

دوشنبه (دیروز) ویدوئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که تعدادی افراد ناشناس اقدام به پایین کشیدن پرچم لیبی از محل برگزاری کنفرانس اقتصادی بیروت و آتش‌زدن آن می‌کنند. در پی این موضوع بود که شبکه «لیبیا الاحرار» به نقل از محمد سیاله اعلام کرد لیبی به کنفرانس بیروت نمی‌رود.

در واکنش به این موضوع، تعدادی افراد ناشناس به سفارت لبنان در لیبی حمله و به آن خسارت‌هایی وارد کردند. این اقدامات تنش میان دو کشور را افزایش داد.

نشست اقتصادی اتحادیه عرب روزهای 19 و 20 ژانویه (29 و 30 دی) در بیروت برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود