بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهوری ترکیه می‌گوید بحران چند سال سوریه قابل حل نیست مگر به دست کشورهایی که منافعشان در حل این بحران است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه

شامگاه سه‌شنبه (۲۵ دی) به نقل از «رجب طیب اردوغان» گزارش داد که او گفته است: «بحران سوریه را تنها کشورهایی می‌توانند حل کنند که از مرهم گذاشتن بر زخم این کشور سود برده و از عمیق‌تر شدن آن متضرر می‌شوند».

اردوغان که با روزنامه روسی «کامرسانت» گفت‌وگو می‌کرد، در خصوص عملیات نظامی احتمالی کشورش علیه شبه نظامیان کُرد سوری نیز گفت که آنکارا «برای مقابله با تروریسم، از کسی اجازه نمی‌گیرد».

اخیرا آمریکا به رغم اینکه با اتخاذ تصمیم خروج نیروهایش از شمال سوریه به ترکیه برای عملیات نظامی در این منطقه چراخ سبز نشان داد، تحت تأثیر فشارهای داخلی و متحدان خارجی خود به آنکارا درباره حمله به شبه نظامیان کُرد مورد حمایت واشنگتن هشدار داده است.

آمریکا از زبان وزیر خارجه خود هفته گذشته گفت که ترکیه به دنبال «قتل عام کردها» در شمال سوریه است.

اردوغان در واکنش به این اظهارات آمریکایی‌ها گفت: «ادعاهای آمریکا بی‌اساس است و نه تنها منعکس کننده واقعیت‌ها نبوده بلکه نگاه این کشور به بخشی از مجموعه منافعش است».

او افزود: «ما با کردهای سوریه یا سایر کسانی که در کشورهای همسایه زندگی می‌کنند، مشکلی نداریم، بلکه مشکل ما با تروریست‌هایی است که امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کنند».

رئیس جمهوری ترکیه گفت که کشورش حق حمله به تروریست‌هایی را که از داخل خاک سوریه امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کنند، برای خود محفوظ می‌داند.

آنکارا، شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» (ی.پ.گ) و «نیروهای دموکراتیک سوریه» (اس.دی.اف) را شاخه سوری گروهک «حزب کاگران کردستان» (پ.ک.ک) می‌داند و آنها را در فهرست تروریستی قرار داده است.

انتهای پیام/.

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود