بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروی دریایی روسیه قصد دارد بیش از 30 زیر دریایی بدون سرنشین که  قادر به حمل کلاهک  اتمی هستند را  وارد عرصه رزمی نماید.

 به

نوشته خبرگزاری «تاس» یک منبع نظامی روس در این زمینه گفت که دو فروند از این زیردریایی‌های بدون سرنشین به «ناوگان اقیانوس منجمد شمالی» و دو فروند دیگر به «ناوگان اقیانوس آرام» روسیه می‌پیوندند.

بر اساس این گزارش، هرکدام از این زیردریایی‌ها قادر به حمل هشت پهپاد هستند و به عبارت دیگر در مجموع 32 پهپاد معروف به «پوزئیدون» آماده رزم خواهند شد.

 این در حالی است که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه پیشتر در نطقی در مجلس این کشور به تلاش‌ها در ساخت و توسعه یک زیر دریایی بدون سرنشین که قادر به حمل کلاهک های متعارف و اتمی باشد و بتواند زیرساخت ها، ناوهای هواپیمابر و دیگر اهداف دشمن را  نابود سازد، اشاره کرده بود.

 یک مقام صنایع دفاعی روسیه نیز به خبرگزاری تاس گفت که پوزئیدون‌های توسعه یافته، قادر به حمل کلاهک اتمی با قدرت تخریبی بیش از 2 مگاتن جهت نابودی پایگاه‌های دریایی دشمن هستند.

روزنامه انگلیسی «سان» نیز در این زمینه نوشت که هر کدام از این پوزئیدون‌ها می‌تواند شهرهایی چون لس آنجلس  و سن دیگو را از روی زمین محو کند.

 «رکسریچاردسن» فیزیکدان آمریکایی در این زمینه  گفت که استقرار چنین جنگ افزاری با قدرت انفجاری 20 تا 50 مگاتن در نزدیک ساحل می‌تواند انرژی کافی همانند سونامی سال 2011 ایجاد کند. این سونامی  در سال 2011 در شمال شرقی ژاپن رخ داد و خسارات بسیار زیادی وارد کرد.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود