بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم مصلح» فرمانده عملیات بخش الانبار در هیأت الحشدالشعبی با تأکید بر اینکه نیروهای آمریکایی به هیچ وجه کم و کیف حضور خود در سوریه

را کاهش نداده‌اند؛ گفت که آمریکایی‌ها به نفع داعش عمل می‌کنند.

او در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین، گفت: نیروهای آمریکایی از نیروهای ما اطلاعات نظامی  و امنیتی مربوط به تحولات مرز با سوریه را درخواست کردند. این مساله زیر سوال بردن استقلال عراق است. ما به هیچ خارجی اجازه نمی‌دهیم در امور امنیتی کشور ما دخالت کند. 

مصلح افزود: در جریان عملیات ما علیه گروه تروریستی وهابی داعش آمریکایی‌ها به‌صورت گسترده از ما جاسوسی می‌کردند؛ ما با دولت عراق و سوریه برای مبارزه با داعش کاملا هماهنگیم و آماده‌ایم تا در صورت نیاز وارد سوریه شده و  این گروه را شکست خواهیم داد.

این فرمانده الحشد الشعبی با تکذیب خروج آمریکایی‌ها از سوریه گفت: طی روزهای گذشته شاهد اعزام گسترده نیروها و تجهیزات ارتش آمریکا از عراق به سوریه بودیم و بر عکس اخبار منتشر شده، هیچ نیروی آمریکایی را در حال خروج از سوریه ندیده‌ایم!

وی حضور ترامپ در پایگاه الاسد در استان الانبار که خارج از عرف دیپلماتیک صورت گرفت و همچنین تأسیس پایگاههای مختلف آمریکایی را به مثابه اشغال عراق دانست.

در همین راستا، وبگاه «النقاش» در گزارشی به بررسی اوضاع امنیتی استان الانبار عراق و کم و کیف حضور نیروهای مختلف عراقی پرداخت و به نقل از منابع امنیتی از حضور ۹ هزار نیروی آمریکایی در استان الانبار خبر داد.

طبق این گزارش، نیروهای آمریکایی چهار پایگاه نظامی در این استان دارند که دو پایگاه در نزدیکی اتوبان «الرطبه» در ۴۵۰ کیلومتری غرب بغداد و یک پایگاه در کنار کارخانه فوسفات در نزدیکی منطقه «القائم» و چهارمین پایگاه نیز در مرز عراق با سوریه واقع شده است.

انتهای پیام/د

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود