بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با همتای لبنانی خود «جبران باسیل» تماسی تلفنی برقرار کرد و در این تماس درباره امنیت و آرامش در لبنان

و اهمیت حفظ ثبات این کشور بدون ارتباط آن با مشکلات منطقه بحث و تبادل‌نظر شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان «ان‌ان‌ای»، دو طرف همچنین درباره سوریه، ضرورت حصول راه‌حل سیاسی در این کشور، ایجاد کمیته قانون اساسی و عدم ارتباط دادن بازگشت آوارگان سوری به هیچ موضوع دیگری صحبت شد. لاوروف وعده داد حمایت مسکو از روند بازگشت آوارگان سوریه و تسهیل در آن ادامه پیدا خواهد کرد.

از دیگر مسائلی که لاوروف و باسیل به آن پرداختند بازسازی سوریه و نقشی مهمی است که لبنان در این مسأله دارد. دو طرف همچنین به روابط دوجانبه بویژه در زمینه همکاری اقتصادی و آزادی‌های دینی بحث و تبادل‌نظر کردند.

لاوروف امروز تماسی تلفنی دیگری با «یمن الصفدی» وزیر خارجه اردن داشت. بر اساس گزارش «اینترفکس»  لاوروف خواستار آغاز هر چه سریعتر فعالیت کمتیه قانون اساسی سوریه شد. 

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه به عنوان سه کشور ضامن روند آستانه (روند صلح سوریه)، در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۸ (27 آذرماه) نشستی سه جانبه و مشورتی را با «استفان دی‌میستورا» فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در ژنو برگزار کردند.

در این نشست در ژنو، وزرای خارجه ایران،‌ روسیه، ترکیه و دی‌میستورا توافق کردند که برای تشکیل اولین نشست کمیته قانون اساسی سوریه اوایل سال آینده میلادی (2019) در ژنو تلاش کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود