بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «یلژان بیرتانف» وزیر بهداشت قزاقستان در جلسه کابینه این کشور از ایجاد کمیته جدید کنترل کیفیت و استاندارد محصولات و خدمات بهداشتی و دارویی

در این کشور خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: کمیته مذکور وابسته به وزارت بهداشت خواهد بود و تمام مسائل سازمانی در مورد ایجاد آن قرار است در ماه آوریل سال جاری تکمیل شود.

وزیر بهداشت قزاقستان تاکید کرد: وظیفه این کمیته جدید کنترل کیفیت و استاندارد کالا و خدمات حوزه سلامت، کیفیت خدمات پزشکی، نظارت بر گردش دارو و محصولات پزشکی، کنترل بر قیمت در داروخانه‌ها و همچنین کنترل حوزه رفاه بهداشتی خواهد بود.

وی گفت: در سال 2018 میلادی 70 هزار محصول مختلف مورد بررسی قرار گرفت که 9 هزار و 740 نمونه پاسخگوی مقرارت فنی نبود از این میان 69 درصد به دلیل عدم رعایت قوانین برچسب گذاری توسط تولید کنندگان، 23.5 درصد عدم مطابقت با شاخص‌های ایمنی و 7.2 درصد بقیه به دلیل عدم مطابقت با شاخص‌های فیزیکی و شیمیایی معدوم شدند.

با این حال، 66 درصد از محصولات غیر مجاز مربوط به کالاهای وارداتی و 34 درصد نیز با محصولات تولیدکنندگان داخلی مرتبط است.

پیش از این رئیس جمهوری قزاقستان خواستار ایجاد کمیته‌ای برای کنترل کیفیت و ایمنی محصولات و خدمات متمرکز بر استاندارد مواد غذایی، دارو، آب آشامیدنی و اسباب بازی‌های کودکان شده بود.

انتهای پیام/ح

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود