بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام نظامی ارشد چین روز سه‌شنبه به آمریکا در زمینه  مداخله در امور تایوان هشدار داد.

 به نوشته روزنامه «چاینا ساوث مورنینگ» ژنرال «لی

ژوچنگ» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح چین در دیدار با «جان ریچاردسن» فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا که برای دیداری سه روزه به پکن سفر کرده، ضمن تقاضا برای افزایش اعتماد زایی بین دو کشور گفت که پکن دخالت خارجی در امور تایوان را تحمل نمی‌کند.

مقام نظامی ارشد چین همچنین گفت که «تایوان»، موضوع داخلی چین محسوب می‌شود.

بر اساس بیانیه منتشر شده وزارت دفاع چین، این دو مقام نظامی ارشد در این نشست به تبادل دیدگاه درباره تایوان و دریای چین جنوبی پرداختند. ژنرال لی ژوچنگ همچنین ضمن هشدار به آمریکا درباره دخالت در امور تایوان گفت که چین به هر قیمتی که شده از تمامیت ارضی خود دفاع می‌کند.

 وی در این زمینه اظهار داشت: «تایوان، موضوع داخلی چین است و منافع چین و احساسات مردم در سراسر این کشور را در بر می‌گیرد. چین اجازه دخالت خارجی به هیچ کشوری را نمی‌دهد. اگر کشوری بخواهد چین را از تایوان جدا کند، ارتش ما به هر قیمتی که شده وحدت ملی را حفظ و از حاکمیت و تمامیت ارضی چین محافظت کند.»

وی خطاب به طرف آمریکایی خود همچنین گفت که دو ارتش چین و آمریکا باید به با احترام به یکدیگر، در پی تقویت اعتماد و ارتباط دوجانبه برآمده، به طور مناسب خطرها را مدیریت کرده و به سوی تبادلات نظامی به عنوان عامل تثبیت کننده رابطه چین و آمریکا تلاش کنند.»

این در حالی است که  از زمان آغاز فعالیت «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور آمریکا، واشنگتن حمایت از تایوان را افزایش داده و به ارتقاء توان نظامی این کشور و برقراری تماس با مقام‌های تایوانی مبادرت کرده  که البته  با اعتراض  مدام پکن مواجه شده است.

تایوان از سال 1950، زمانیکه دولت ملی‌گرای چین به وسیله نیروهای کمونیست شکست خورد به‌صورت خودمختار اداره می‌شود. چین، این جزیره را کشوری با حقوق مستقل بر نمی‌شمارد و به دنبال بازگرداندن کامل آن به سرزمین اصلی چین است.

 انتهای پیام/م

 

 

 

 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود