بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی امروز در حاشیه مراسم نمایشگاه کود، سم و نهادهای کشاورزی در بوستان گفتگو تهران جمع خبرنگاران اظهار

کرد: تولید سیب کشور امسال ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و مرکبات بیش از ۵ میلیون تن است. حدود ۳۲۰ هزار تن هم کیوی تولید شده که در ۹ ماه امسال ۷۷ هزار تن آن صادر شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید سیب امسال نسبت به سال گذشته ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن کاهش یافته است، گفت: قیمت مرکبات و سیب با توجه به افزایش قیمت نهاده‌ها و جعبه‌های بسته‌بندی منطقی است.

طهماسبی درباره پرداخت خسارت سرمازدگی باغات هم گفت:‌ باغاتی که بیمه بودند خسارتشان را پرداخت کرده‌اند و مصوبات امهال سه ساله کشاورزان هنوز اجرایی نشده و ما منتظر اجرای آن هستیم.

وی در ادامه گفت: ۷۰ درصد باران در کشور تبخیر می‌شود و باید برای آن کاری کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه تصریح کرد: در مکان‌هایی که بازندگی پایین است شوری خاک پائین می‌شود و برای مقابله با آن، خارشتر کاشته می‌شود و کشاورزان نمونه امسال در خاک‌های شور به جز خارشتر، ترنجبین و علوفه دامی هم تولید کرده‌اند. 

انتهای پیام/ب

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود