بلاگ

به گزارش خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی امروز در ششمین نمایشگاه کود، سم و نهاده‌های کشاورزی در بوستان گفتگو با اعلام اینکه سموم پرخطر

در کشور از 24 درصد به 8.8 درصد کاهش یافته است، گفت: شورای نظارت سازمان حفظ نباتات و شورای عالی کود و سم ساماندهی سموم کشاورزی را انجام داده و آنها را ثبت کردند.

وی در ادامه به وضعیت بذر هیبرید در بخش کشاورزی اشاره کرد وگفت: در این حوزه وابسته هستیم، از 600 میلیارد عدد بذری که نیاز کشور است، تنها 20 میلیون عدد بذر هیبریدی تولید می‌شود و لازم است که در این حوزه فعالانه اصلاح بذر اقدامات جدی کنند.

معاون امور باغبانی در ادامه گفت:‌ مهمترین دغدغه وزارت جهاد کشاورزی تامین نهاده‌ها، کود، قند و ماشین‌آلات کشاورزی است و خط مشی وزارتخانه این است که از بخش کشاورزی استفاده بیشتری کند، چرا که در بخش کشاورزی ظرفیت‌های بسیار زیادی وجود دارد.

طهماسبی گفت:‌ نخستین هدف ما حفاظت از محیط زیست کشور است و تلاش می‌کنیم از منابع پایه استفاده بیشتری کنیم.

وی ادامه داد:‌ هر چه نهاده سالم به کشاورز بدهیم خاک و محیط زیست سالم‌تر می‌ماند و محصول سالم دست مصرف‌کننده می‌رسد و تامین نهاده‌‌ها یکی از پایه‌های اصلی امنیت غذایی است.

معاون امور باغبانی در ادامه گفت: در این راستا 9 هزار برند کود در کشور ثبت شده تا کیفیت نهاده‌های کشاورزی از جمله کود را ارتقا بدهیم.

انتهای پیام/ب

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود