بلاگ

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدرضا مخبردزفولی دبیر سابق شورایعالی انقلاب فرهنگی در مراسم معارفه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در تالار اندیشه حوزه هنری گفت: چیزی برای گفتن

ندارم فقط می‌توانم بگویم خوشحالم ختم به خیر شده و خداوند فرصت داد تا کاری برای ملت انجام دهم.

وی ادامه داد: امروز برادر دانشمندی آمده که می‌تواند نقایص قبلی را برطرف کند؛ حتما در کارهای ما کمبودهایی بوده و قصور و تقصیرهایی داشتیم، اگر توفیقی حاصل شده متعلق به یکایک عزیزان دانشگاهی و حوزوی است که احساس کردند شورا می‌تواند درحوزه فرهنگ و علم کار کند.

مخبردزفولی گفت: واقعا شورایعالی انقلاب فرهنگی فراز و نشیب‌های بسیاری را بعد ازانقلاب داشت و از همان لحظات اول پس از انقلاب، امام به شکل گیری انقلاب فرهنگی توجه کردند.

وی افزود:‌ ما دانشگاه فرهنگی بعد از انقلاب نداشتیم؛ اتاق‌های دانشگاه‌ها به اتاق گروهک‌ها تبدیل شده بود و محل بالندگی و علم آموزی نبود.

دبیر سابق شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: نقطه اقتدار انقلاب دانشگاه و حوزه است. امام همان موقع فرمودند دانشگاه را دریابید، جنگ تمام می شود اما دانشگاه مهم است و مقام معظم رهبری هم همیشه برای دانشگاه اهمیت بسیاری قائلند.

مخبردزفولی تصریح کرد: ما کم دشمن نداریم که می‌خواهند این نظام نباشد؛ نقطه اتکای جدی قدرت آفرینی برای ما مغزهای متفکری بوده که بعد از انقلاب پرورش یافتند؛ دانشمندان هسته‌ای ما بیشتر از دانشگاه‌های کشور هستند.

وی ادامه داد: انقلاب در دانشگاه‌ها تحول ایجاد کرد و امروز ما دو درصد از علم دنیا را داریم که فقط هم مقاله نیست این را شوخی نگیریم. مقاله بخشی از علم ماست که توان هسته‌ای و پزشکی در صحنه خود را نشان می‌دهد؛ مگر می‌شود به غیر از داشتن دانشمندان مدعی برتری علمی شویم؟ 

مخبردزفولی تأکید کرد:‌ شورایعالی در حقیقت نهاد استراتژیکی بوده که با دوراندیشی امام برای رسیدن به قله‌های بزرگ علمی و فرهنگی تعبیه شد؛ فراز و نشیب‌هایی هم داشته است و همه تلاش کردند؛ مثل دوی امدادی است که کاری را شروع کردیم و حالا به برادر بالند‌ تر و دانشمندتر سپردیم و ویژگی بهتری که به من دارد این است که در حوزه هم هست.

دبیر سابق شورایعالی انقلاب فرهنگی در پایان گفت:‌ از تمام همکارانم در دبیرخانه شورا، روحانیون و دانشمندان و همه تشکر می‌کنم و از اعتماد و توجه مقام معظم رهبری به دبیرخانه شورا سپاسگزارم.اگر همه به فکر اقتدار علمی باشیم دیگر این و آن خط معنا ندارد، ما این مساله را در علم ثابت کردیم و در عرصه ‌ای دیگر هم قابل اجراست.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود