بلاگ

بابت هر یک از واگذاریها باید به دادگاه برویمبه گزارشگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی فرآیند

خصوصی‌سازی را انتقال مالکیت از دولت به بخش خصوصی در راستای افزایش کارایی بنگاه‌ها تعریف کرد و گفت: سهام و دارایی دولت باید در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد؛ چرا که دولت بنگاهدار خوبی نیست و باید بخش خصوصی نقش پررنگ تری در اقتصاد داشته باشد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که محدودیتی برای خرید سهام و اموال دولت در راستای واگذاری‌ها وجود ندارد، افزود: مشکلات مربوط به اداره بنگاه‌ها توسط دولت، مختص ایران نیست و در همه جای دنیا هم این مشکلات وجود دارد. به همین جهت است که در دنیا به سمت اجرای سیاست خصوصی سازی رفته اند.


بیشتر بخوانید: احتمال بازگشت مالکیت سهام عدالت به دولت


وی اضافه کرد: از زمان تاسیس سازمان خصوصی سازی تا کنون بیش از ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام واگذار شده است که در این میان ۲۶ هزار میلیارد تومان مربوط به سهام عدالت بوده است و ۳۰ هزار میلیارد تومان نیز بابت رد دیون دولت واگذار شده و باقی سهام نیز به صورت تدریجی، ترجیحی و بلوکی به عموم متقاضیان واگذار شده است.

پوری حسینی گفت: سهام شرکت‌های دولتی یا به صورت بلوکی واگذار می‌شود، یا به شکل مدیریتی و یا به صورت خرد فروخته می‌شود. بر این اساس به دلیل مزیت‌هایی که واگذاری‌های بلوکی و مدیریتی دارند معمولا مقاومت‌هایی در راستای خصوصی سازی در خصوص این واگذاری‌ها اتفاق می‌افتد.

وی در خصوص زمان پایان واگذاری‌ها نیز تصریح کرد: با روند کنونی و همچنین با فشار و هجمه‌هایی که به سازمان خصوصی سازی وارد می شود و این که بابت هر یک از واگذاری‌ها باید به دادگاه برویم، خصوصی سازی در کشور سال‌های سال طول خواهد کشید. این در شرایطی است که عزم کافی در سازمان خصوصی سازی برای واگذاری سهام دولتی وجود دارد و اگر دیگر شرایط نیز مهیا باشد می توانیم تا پایان سال ۹۸ برای همه بنگاه‌های باقی مانده در لیست واگذاری، مزایده برگزار کنیم.

انتهای پیام/

واگذاری بیش از ۱۴۵ هزار میلیارد تومان سهام از زمان تاسیس سازمان خصوصی سازی تا کنون

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود