بلاگ

مقدم نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در حاشیه برگزاری نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موضوع شهر هوشمند، الکترونیکی کردن شهرها و فناوری نوین ارتباطی و اطلاعاتی از موضوعاتی هستند که از آنها به عنوان انقلاب سوم یاد می‌شود، گفت: در تمام دنیا چنین روندی تجربه شده و ایران باید به سمت شهر هوشمند و هوشمندسازی حرکت کند.

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با بیان اینکه دولت چاره‌ای برای هوشمندسازی ندارد و باید برای پیشبرد این روند از بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای و صنفی کمک بگیرد، گفت: در تمام دنیا تشکل‌های صنفی در این زمینه صاحبنظر بوده است، بنابراین هوشمندسازی شهر نیازمند مؤلفه‌هایی است که ما باید روی آن کار کنیم.

وی بیان کرد: هوشمندسازی شهر نیازمند شهروند هوشمند است و ما باید چنین فرهنگ‌سازی را بین شهروندان خود ایجاد کنیم.

شریفی مقدم توضیح داد: استفاده نوین از فناوری‌ها به شفافیت بیشتر در جامعه کمک می‌کند، بنابراین هرچه ما بتوانیم سرعت فناوری‌ها را در جامعه افزایش دهیم، گلوگاه‌های فساد و رانت‌ها از بین می‌رود.

نایب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی برای شفافیت بیشتر و فراهم کردن چنین بسترهایی با دولت و انجمن‌ها همکاری خواهد کرد.

در ادامه نبی‌ئی دبیر هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه هم‌اکنون تمام ساختمان‌های تهران به سمت هوشمندسازی پیش می‌روند، افزود: استارت‌آپ‌ها رشد سریعی را تجربه می‌کنند، بنابراین یکی از وظایف سازمان‌ها آن است که از این قافله عقب نمانند و همپای تکنولوژی حرکت کنند.

دبیر هیئت رئیسه نظام مهندسی ساختمان، گفت: هوشمندسازی ساختمان‌ها به ویژه در بخش انرژی نقش مؤثری در صرفه‌جویی انرژی و پیشرفت ساختمان‌ها دارد.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود