بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش نیجریه امروز سه‌شنبه شهرک «ران» که عناصر تروریستی داعش در غرب آفریقا روز دوشنبه (دیروز) آن را به اشغال خود درآورده بودند، پس گرفت

و تروریست‌ها را از آن بیرون کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از ارتش و نیروهای پلیس نیجریه گزارش دادند که عناصر تروریستی روز دوشنبه (دیروز) به شهرک ران یورش برده و شروع به آتش زدن ساختمان‌ها کردند و ساکنان شهرک نیز اقدام به فرار کردند اما نیروهای ارتش امروز موفق شدند این شهرک را پس بگیرند.

یک سرباز ارتش نیجریه که خواست نامش فاش نشود، گفت که عناصر بوکوحرام حدود ساعت چهار عصر روز دوشنبه به این شهرک یورش آورده و درگیری‌ها به مدت حدود سه ساعت ادامه داشت و نیروهای دولتی ابتدا عقب‌نشینی کرده اما بار دیگر برای نبرد آمدند.

«محمد بخاری» رئیس‌جمهور نیجریه در سال ۲۰۱۵ قدرت را به دست گرفت و وعده داد که گروه تروریستی بوکوحرام را که به دنبال تشکیل دولت در شمال شرقی نیجریه است، شکست خواهند داد.

گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا که در سال ۲۰۱۶ از بوکوحرام جدا شد، طی چند هفته اخیر چند حمله به نیجریه انجام داده است.

دسامبر گذشته نیز عناصر داعش در غرب آفریقا به شهرک باجا، مقر نیروهای چند ملیتی متشکل از نیجریه، چاد، کامرون و نیجر یورش برد و بیش از ۳۰ هزار نفر از این شهرک فرار کردند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود