بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رابرت ریش»، استاد دانشگاه کالیفرنیا و وزیر اسبق کار در دولت «بیل کلینتون»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا  در یادداشتی نوشته این کشور در حال حرکت به

سمت دیکتاتوری است.

او در یادداشتی در پایگاه «تروث‌دیگ»، درباره دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته است: «تنها جنبه بارز ریاست‌جمهوری ترامپ این است که او ما را به مسائل پایه برمی‌گرداند. و چه چیزی می‌تواند پایه‌ای‌تر از تفاوت میان دمواکراسی و دیکتاتوری باشد؟»

رابرت ریش در ادامه می‌نویسد: «دموکراسی به وسیله‌ها مربوط می‌شود نه به هدف‌‌ها. اگر همه ما بر سر هدف‌ها توافق داشتیم (مثلا سر اینکه آیا باید دیواری در مرز مکزیک بسازیم یا خیر) نیازی به دموکراسی وجود نداشت.»

وی تأکید کرده است: «دیکتاتوری در مقابل تنها با هدف‌ها سر و کار دارد. آن هدف‌ها، اهداف دیکتاتور هستند و به حفظ و تجمیع قدرت توسط او کمک می‌کنند. یک فرد دیکتاتور برای رسیدن به آن هدف‌ها از تمامی وسیله‌ها استفاده می‌کند. این موضوعی است که بحث ما را به ترامپ برمی‌گرداند.»

وزیر سابق آمریکایی نوشته است: «انتقاد مرسوم از ترامپ این است که او صلاحیت ریاست‌جمهوری را ندارد چون دائماً قوانین مربوط به نحوه رفتار روسای جمهور را نقض می‌کند، اما خلاف مبنایی‌تر ترامپ این است که او اغلب برای تجمیع قدرت و حفظ آن، وسیله‌ها را قربانی می‌کند.»

وی تأکید کرد: «رئیس‌جمهوری که دولت را تعطیل می‌کند تا در مسئله بحث‌برانگیزی مانند ساختن دیوار در مرز مکزیک کارها را طبق روش خودش پیش ببرد و بعداً پیشنهاد می‌دهد بعد از تسلیم کامل مخالفانش آن را به عنوان امتیاز بازگشایی کند از دموکراسی محافظت نمی‌کند. او دارد از دولت ایالات متحده به عنوان یک برگ چانه‌زنی استفاده می‌کند.»

 

انتهای پیام/ 

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود