بلاگ

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با حضور در سالن اجلاس اداره کل بهزیستی استان بین شورای تعاون، کار و رفاه اجتماعی

استان حاضر و پیشنهادات و اصلاحات لازم دستگاه‌ها را جهت گنجاندن در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور جویا شد.

تأکید بر افزایش اعتبارات در صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون 

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی در این نشست با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی ردیف‌هایی که نیازمند اصلاح و تقویت هستند را باید شناسایی و جهت گنجاندن در لایحه بودجه به نمایندگان معرفی کنند اظهار کرد: اگر ردیفی در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور مرتبط با دستگاه‌های زیرمجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی حذف‌شده و یا اینکه پیشنهادی از سوی این دستگاه‌ها برای ارتقای سطح کیفی خدمات لازم است را می‌توانند به ما منتقل تا در صحن مجلس برای گنجاندن در لایحه بودجه مطرح شود.

ولی داداشی با اشاره به تصمیمات اتخاذشده در خصوص مسکن مهر و تحویل واحدهای تکمیل‌شده به متقاضیان آن در استان افزود: مشکلات شهرستان‌های مرتبط به مسکن مهر باید با حضور دستگاه مرتبط زیرمجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در شهرستان‌ها و با همکاری نمایندگان حوزه انتخابیه حل شود.

وی بر ضرورت افزایش سهم صندوق توسعه تعاون در گیلان تأکید کرد و گفت: اعتبارات تسهیلات دهی در صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون باید در گیلان افزایش پیدا کند تا منجر به رونق تولید و اشتغال استان شود.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی بر تسهیل گری در پرداخت مطالبات مردمی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند در آینده نزدیک خبر داد و افزود: مطالبات افراد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی از سوی متولیان آن در استان به مجموع نمایندگان منتقل‌شده و درصدد آن هستیم تا اعتبارات لازم برای پرداخت معوقات آن‌ها را جذب کنیم.

ناهماهنگی نمایندگان گیلان دلیل عدم عضویت آن‌ها در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ 

نماینده مردم رودسر املش نیز در این نشست با اشاره به مأموریت بسیار مهم وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: همه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی باید حق کارگران و کارفرمایان را در شرایط کنونی احقاق کنند و منجر به توسعه و رونق اقتصادی جامعه شوند.

اسدالله عباسی با اشاره به اینکه دستگاه‌های زیرمجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی باید حامی کارآفرینان باشند افزود: بانک توسعه و تعاون یکی از بانک‌های عامل در کشور است که ارتباط تنگاتنگی با کارآفرینان دارد و باید با تسهیلات به‌موقع و ارزان‌قیمت یاری‌گر چرخه تولید کشور باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به افزایش معوقات تأمین اجتماعی گفت: میزان معوقات تأمین اجتماعی به انضمام سود مرکب آن به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که باید به‌روزرسانی و پرداخت شود.

وی خواستار نظارت بیشتر سازمان تأمین اجتماعی نسبت به پرداختی‌های خود در مراکز درمانی خصوصی تأکید کرد و افزود: نباید بیمارستان‌های خصوصی بدون نظارت تأمین اجتماعی یکه‌تازی کنند و هر میزان و هرزمانی که بخواهند پول را از منابع کشور بگیرند.

نماینده مردم رودسر و املش با اشاره به اینکه خود مشغول امورات هیأت‌رئیسه مجلس بوده و در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه عضو نشده تصریح کرد: یکی از اشکالاتی که امروزه بر مجمع نمایندگان گیلان وارد است عدم عضویت آن‌ها در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور است که دلیل آن نیز عدم هماهنگی نمایندگان استان برای عضویت در آن است اما این عدم عضویت به معنای بی‌اثری نیست چون اگر مجمع نمایندگان علاوه بر سند در کمیسیون تلفیق اعمال‌نظر می‌کنند و به نمایندگان عضو در کمیسیون تلفیق مشورت می‌دهد.

عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و عضو‌ ناظر مجلس در کارگروه اشتغال کشور از عملکرد ضعیف کارگروه اشتغال گیلان انتقاد کرد و گفت: در کارگروه اشتغال گیلان بسیار ضعیف عمل شده درحالی‌که جلسات کارگروه باید به‌صورت مستمر و با حضور من در استان تشکیل شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری در یکی از شعبات تأمین اجتماعی استان خاطرنشان کرد: یکی از شعبات تأمین اجتماعی استان طی یک ماه اخیر ۱۰۰ نفر به افراد دریافت‌کنندگان بیمه بیکاری خود افزوده است این نشان می‌دهد که با شرایط بد اقتصادی جوانان در شهرها از کار بیکار شده و در شعبات تأمین اجتماعی محل سکونت خود بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

عباسی از پایین بودن نرخ درآمد گیلانیان در مقایسه با سایر استان‌های کشور خبر داد و بیان کرد: معلوم نیست در کجای این استان کار شده که نرخ درآمد مردم روزبه‌روز در حال کاهش است و این نشان می‌دهد که نهادها در سیستم دولتی که مسؤولیتی نسبت به افزایش رفاه اجتماعی مردم دارند، کم‌کاری می‌کنند.

قدرت مانور در بودجه سال ۹۸ بسیار محدود است 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه دولت هفت هزار میلیارد تومان برای از بین بردن فقر مطلق تخصیص داده اظهار کرد: دولت هفت هزار میلیارد تومان برای فقر مطلق تخصیص داده و هیچ معلوم نیست که برای سایر روش‌های تغییر در کشور چه برنامه‌ای دارد.

جبار کوچکی نژاد با بیان اینکه در بودجه سال آینده کشور توجه به اقشار آسیب‌پذیر بیشتر دیده شده افزود در بودجه سال ۹۸ قدرت مانور بسیار محدود است چون فروش یک و نیم میلیون بشکه نفت در روز ممکن است تحقق پیدا نکند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان از افزایش درآمد دولت با افزایش نوسانات ارزی در کشور خبر داد و تصریح کرد: دولت با افزایش سهوی یا عمدی دلار در کشور درآمد خوبی به دست آورده که هم‌اکنون نیز در دست دارد.

وی با بیان اینکه سر زدن دولت در استان‌های مختلف شکم آن‌ها را سیر نمی‌کند خاطرنشان کرد: اکثر مردم گیلان زیر یک‌میلیون تومان حقوق می‌گیرند و شرایط زندگی بسیار سختی را می‌گذارند که حل مشکلات آن‌ها نیازمند تلاش همگانی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه وظیفه همگان جمع‌آوری اطلاعات صحیحی از میزان درآمد مردم و برنامه‌ریزی برای بهبود کیفیت زندگی آن‌هاست تصریح کرد: دستگاه‌ها باید اطلاعات کامل و مفصلی از میزان درامد مردم و خواسته‌های خود به مجمع نمایندگان ارائه کنند تا سهم گیلان از سرمایه‌های کشور و تخصیص آن به هم استانی‌های ما گرفته شود.

کوچک نژاد سال ۹۸ در کشور را بسیار پرتنش توصیف کرد و گفت: در شرایط تحریمی که دشمنان به ملت به‌صورت ناجوانمردانه فشار آورده‌اند، مواد اولیه در بسیاری از شرکت‌ها به ته کشیده که لازم است دستگاه‌های دولتی با تلاش بیشتر شرایط اشتغال و تولید را در کشور با منابع و ظرفیت فعلی فراهم کنند.

مطالبات تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان استانی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان نیز در این نشست مشترک با بیان دغدغه‌های دستگاه‌های زیرمجموعه این اداره کل برای اصلاح و گنجاندن پیشنهادات لازم در لایحه بودجه سال آینده اظهار کرد: دستگاه‌های زیرمجموعه استان نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای ارتقای ارائه خدمات مدنظر به افراد تحت پوشش دستگاه متبوع خود را به مجمع نمایندگان منتقل می‌کنند و امیدواریم منشأ خیروبرکت باشد.

عباس علیزاده با بیان اینکه بیشتر مطالباتی که امروز مطرح می‌شود استانی نیست بلکه به‌صورت متمرکز هستند افزود: بسیاری از مطالبات دستگاه‌های زیرمجموعه تعاون کار و رفاه اجتماعی متمرکز هستند و باید به‌صورت ملی حل شوند هرچند برخی از آن‌ها استانی هستند و اگر بودجه ملی آن اصلاح شود سهم استان گیلان از آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

 وی با بیان اینکه دغدغه و انتظار اصلی دستگاه‌های زیرمجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان در این نشست تأمین معوقات استانی از مطالبات کشوری است گفت: بسیاری از دستگاه متناظر گیلان اعتباراتشان استانی است و بودجه دستگاه‌هایی که به‌صورت ملی هستند وضعیت بهتری دارند و هم‌اکنون حدود ۶۵ درصد از بودجه دستگاه تعاون کار و اجتماعی که به‌صورت ملی هستند محقق شده است.

انتهای پیام/ق

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود