بلاگ

انقلاب اسلامی آغاز راهی چدید در شکوفایی معادنبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بخش معدن از عمده ترین بخش های تامین کننده

مواد اولیه بخش صنعت و مصالح مورد نیاز برای ایجاد ساختمان، بنادر، سدها و فرودگاه به شمار می رود. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد معادن فعال در استان های مختلف کشور به تعداد انگشتان بود اما در حال حاضر در بخش اکتشافات و استخراج معادن به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کرده ایم.

امروزه شمار معادن در کشور به بیش از ۶۰۰۰ معدن رسیده است و معادن سنگ آهن، مس، سنگ های تزئینی، کانی های فلزی، آهن اسفنجی، شمش، طلا، فولاد و… در درآمدزایی و اقتصاد کشور نقش بسزایی دارند.

بهروز حسین پور عضو هیئت مدیره خانه معدن در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی، گفت: معادن به دلیل تأثیر چشمگیری که بر پیشرفت اقتصاد، مانند تولید و اشتغال دارند یکی از بزرگترین بخش های مولد اقتصاد کشور محسوب می‌شوند.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران شکوفایی این صنعت آغاز شد بطوریکه استفاده از توان داخلی، حمایت از کارگر ایرانی، تمرکز بر داخل و قطع وابستگی به خارج قوت گرفت.


بیشتر بخوانید : افزایش اکتشافات زغال سنگ همزمان با آغاز انقلاب


عضو هیئت مدیره خانه معدن افزود: بیش از ۹۰ درصد واحدهای معدنی فعال توسط بخش خصوصی و کارآفرینان اداره می شود و با توجه به وجود فضای مناسب سرمایه گذاری، در چند وقت اخیر برنامه ریزی های زیادی برای احیا معادن کوچک صورت گرفته است که این موضوع گویای توانمندی‌های معدنی در کشور است.

حسین پور گفت : با توجه به ظرفیت های خوبی که در گستره ایران وجود دارد، می توان از معادن به نام یک مسیر برای پیشرفت اقتصادی نام برد و این موضوع بر اساس آخرین مطالعات سازمان زمین شناسی جهانی قابل استنباط است؛ چرا که از ایران به عنوان طلای زیر زمینی خاورمیانه نام برده می شود.

انتهای پیام /

ایران طلای زیر زمینی خاورمیانه

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود