بلاگ

محمد صالحی فر رئیس عملیات بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس پیرامون آخرین تغییرات سومین اطلاعیه عرضه نفت خام گفت: این اطلاعیه نسبت به عرضه قبلی

با انعطاف بیشتری روبرو شده و انتظار می‌رود بخش خصوصی حضور پررنگی در این نوبت از عرضه‌های نفت خام سبک ایران در بورس انرژی داشته باشد.

صالحی فر تغییر مدت تسویه از 60 به 90 روز و همچنین امکان تسویه با دو روش ریالی و ریالی ارزی را از جمله تغییرات این اطلاعیه جدید عنوان کرد و افزود:در اطلاعیه جدید پیش پرداخت اولیه معادل 6 درصد ارزش ریالی سفارش تعیین شده در حالی که در اطلاعیه قبلی این رقم معادل 10 درصد ارزش ریالی سفارش تعیین شده بود.

وی افزود: با این حال 125 درصد باقیمانده صورتحساب یا به عبارتی 125 درصد کل 80 درصد بخش ارزی ارزش معامله از سوی خریدار همچنان مشابه اطلاعیه قبلی می‌بایست ضمانت نامه بانکی ریالی به عنوان تعهد پرداخت از بانک‌های مورد قبول شرکت ملی نفت ایران به ذینفعی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارائه شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در این نوبت از عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران علاوه بر امکان تسویه شرایطی به صورت20 درصد نقدی و 80 درصد اعتباری، امکان تسویه به صورت 100 درصد ریالی نیز فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شرکت نفت با توجه به مجوزهای دریافت شده می‌تواند بطور مداوم عرضه‌های نفت خام در بورس انرژی را ادامه دهد افزود: با توجه به وضعیت خاص این کالا و لزوم اهمیت انجام معامله آن در بورس، نمی‌توان انتظار داشت عرضه نفت خام مشابه سایر کالاها از جمله فولاد و پتروشیمی همواره پر تعداد انجام شود.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود