بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه سوریه به اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره مداخله در سوریه واکنش نشان داد.

این منبع

گفت که اظهارات رئیس جمهور ترکیه نشان می‌دهد این نظام فقط با زبان اشغالگری و تجاوز سخن می‌گوید.

وی تأکید کرد که نظام ترکیه به گونه‌ای رفتار می‌کند که «با ساده‌ترین اصول و اهداف منشور سازمان ملل متحد در تناقض است».

این مسئول سوری به خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گفت که رژیم ترکیه حامی تروریست‌ها در گفت‌وگوهای «آستانه» بوده و «رژیمی سرکش و متهور است که هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد».

وی با بیان اینکه ترکیه به تمامی قطعنامه‌های بین‌المللی بی‌توجه است، اظهار داشت که این قطعنامه‌ها بر احترام به تمامیت ارضی و اتحاد ملت سوریه تأکید دارد.

این مسئول در وزارت خارجه سوریه ادامه داد: «جمهوری عربی سوریه تأکید دارد که تلاش برای ضربه زدن به تمامیت [ارضی] سوریه صرفا یک تجاوز آشکار و اشغالگری مستقیم خاکش است».

دمشق چنین تلاشی را در راستای حمایت و پشتیبانی از تروریسم بین‌المللی توسط ترکیه دانست؛ تروریسمی که سوریه از هشت سال پیش با آن در مبارزه است.

وی در پایان خاطر نشان کرد که سوریه بر دفاع از ملت و حرمت خاک خود در برابر انواع تجاوزگری و اشغالگری از جمله اشغال اراضی خود توسط ترکیه مصمم است.

رئیس جمهوری ترکیه روز گذشته در خصوص عملیات نظامی احتمالی کشورش علیه شبه نظامیان کُرد سوری گفت که آنکارا «برای مقابله با تروریسم، از کسی اجازه نمی‌گیرد».

اخیرا آمریکا به رغم اینکه با اتخاذ تصمیم خروج نیروهایش از شمال سوریه به ترکیه برای عملیات نظامی در این منطقه چراخ سبز نشان داد، تحت تأثیر فشارهای داخلی و متحدان خارجی خود به آنکارا درباره حمله به شبه نظامیان کُرد مورد حمایت واشنگتن هشدار داده است.

آمریکا از زبان وزیر خارجه خود هفته گذشته گفت که ترکیه به دنبال «قتل عام کردها» در شمال سوریه است.

اردوغان در واکنش به این اظهارات آمریکایی‌ها ادعا کرد: «ما با کردهای سوریه یا سایر کسانی که در کشورهای همسایه زندگی می‌کنند، مشکلی نداریم، بلکه مشکل ما با تروریست‌هایی است که امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کنند».

رئیس جمهوری ترکیه گفت که کشورش حق حمله به تروریست‌هایی را که از داخل خاک سوریه، امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کنند، برای خود محفوظ می‌داند.

آنکارا، شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» (ی.پ.گ) و «نیروهای دموکراتیک سوریه» (اس.دی.اف) را شاخه سوری گروهک «حزب کاگران کردستان» (پ.ک.ک) می‌داند و آنها را در فهرست تروریستی قرار داده است.

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود