بلاگ

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، برخی منابع خبری افغانستان اعلام کردند که نمایندگان طالبان در گفت‌وگو با زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان شروط جدیدی را

برای پیوستن به صلح مطرح کرده‌اند.

بنابر این گزارش، یکی از شروط اصلی طالبان برای پیوستن به پروسه صلح، خلع سلاح کامل احزاب «جنبش ملی اسلامی افغانستان» و «جمعیت اسلامی افغانستان» می‌باشد.

دو حزب «جنبش ملی اسلامی افغانستان» به رهبری ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان و «جمعیت اسلامی افغانستان» به رهبری صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه این کشور، از احزاب مطرح و بزرگ افغانستان هستند که همواره نقش تعیین کننده‌ای در مسائل سیاسی افغانستان داشته‌اند.

این ۲ حزب همچنین از مخالفین اصلی حاکمیت طالبان به شمار می‌رفتند و نقشی فعال در نبرد با طالبان ایفا کردند. شرط خلع سلاح کامل احزاب «جمعیت» و «جنبش» تاکنون به طور رسمی تائید و یا رد نشده است. همچنین احزاب جمعیت و جنبش نیز تاکنون به این خبر واکنشی نشان ندادند.

به گزارش فارس، روز گذشته سفارت آمریکا در کابل با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قرار است خلیل‌زاد با غنی، رییس اجراییه عبدالله عبدالله و رهبران سیاسی افغانستان در مورد اقدامات بعدی آمریکا برای پیشبرد پروسه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها دیدار و گفتگو کند.

/انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود