بلاگ

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، اسدالله قره‌خانی‌ اظهار کرد: بنیاد مستضعفان طی سال‌های اخیر فعالیت‌های گسترده خوبی را شروع کرده که متنوع

است.

 وی با تأکید بر اینکه ‌فعالیت اقتصادی برون‌مرزی بنیاد مستضعفان منع قانونی ندارد، ادامه داد: شاید تصور بر این باشد که بنیاد با همان شیوه‌های سنتی از امکاناتش برای اداره‌کردن استفاده می‌کند، این در حالی است که مثلا در بخش تولید نهال به صورت بسیار مدرن و با به کارگیری متخصصان کارها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بنیاد دقیقا مانند بخش‌های خصوصی عمل می‌کند، از سوی دیگر بنیاد می‌تواند فعالیت خود را گسترش دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنیاد نهادی است که مربوط به شخص نیست و منافع آن به همه اقشار جامعه به ویژه اقشار آسیب پذیر جامعه در مناطق محروم می‌رسد.

قره‌خانی تاکید کرد: بنیاد حتی می‌تواند برخی فعالیت‌هایی که بخش خصوصی توان انجام آن را ندارد، مثلا در جا‌هایی که مزیت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد را انجام دهد، مزیت سرمایه‌گذاری در برخی کشور‌ها بالا است،‌ بنیاد‌ سازمان بزرگی است که از یک اعتماد و اطمینان خوبی برخوردار است و می‌تواند حمایت‌های دولتی را داشته باشد چه بسا ‌در کشور‌های دیگر معافیت‌هایی را هم می‌تواند داشته باشد.

وی اضافه کرد: تاکنون نشنیده‌ام که منع قانونی برای فعالیت‌های اقتصادی بنیاد مستضعفان در خارج کشور وجود باشد؛ بنیاد هم مانند آستان قدس رضوی می‌تواند هر فعالیتی که اقتصادی باشد و منافع آن به کشور بازگردد را انجام دهد.

به گزارش فارس پیش از این انتقاداتی به بنیاد مستضعفان وارد شده بود با این محور که به چه دلیل بنیاد مستضعفان در دبی باشگاه دارد.

‌بنیاد مستضعفان هم در راستای شفاف‌سازی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیات وزیران در جلسه ۱۶ تیر ماه ۱۳۶۴ طی مصوبه‌ای مقرر کرد به استناد قانون اصلاح قانون واگذاری اراضی و ابنیه دولتی به موسسات خیریه و درمانی مصوب اسفند ۱۳۵۱، ساختمان و تأسیسات باشگاه و مجتمع تفریحی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در دبی، از وزارت کار و امور اجتماعی منفک و به بنیاد مستضعفان واگذار تا تکمیل و مورد استفاده ایرانیان قرار گیرد.

انتهای پیام/ب

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود