بلاگ

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان روزهای 20 تا 22 ژانویه به آلمان سفر و با «آنگلامرکل» صدراعظم و «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور این

کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

«شوکت میرضیایف» در شهر «برلین» با رئیس جمهور ، صدراعظم و «ولفگانگ شویبله» رئیس مجلس بوندستاگ آلمان دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

برنامه ریزی شده در چارچوب این سفر تعمیق بیش از پیش گفت‌وگوهای سیاسی، گسترش بیش از پیش همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری و موضوعات مالی، اجرای برنامه‌ها و طرح های مشترک، تقویت تبادلات فرهنگی، علمی، آموزشی و گردشگری بررسی شود.

رئیس جمهور ازبکستان در شهر «مونیخ» با «مارکوسزودر» نخست وزیر بایرن و همچنین تجار آلمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

همچنین در چارچوب این سفر برنامه ریزی شده اسناد دوجانبه در زمینه گسترش همکاری‌های متقابل در حوزه‌های اقتصادی، علمی، فنی، آموزشی و فرهنگی به امضا رسد.

مبادلات بازرگانی ازبکستان و آلمان در 9 ماه نخست سال 2018 میلادی با 13 درصد افزایش در سطح 526 میلیون دلار قرار گرفته و حجم سرمایه گذاری‌های آلمانی‌ها در ازبکستان طی 10 سال اخیر از سطح 750 میلیون یورو فراتر رفته است.

هم اکنون در ازبکستان 115 شرکت با سرمایه سرمایه گذاران آلمانی در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

آلمان در تاریخ 31 دسامبر سال 1991 میلادی استقلال ازبکستان‌ را به رسمیت شناخته و در تاریخ 6 مارس سال 1992 میلادی میان 2 کشور روابط سیاسی برقرار شده است.

انتهای پیام/ح

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود