بلاگ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، سال گذشته با روی کار آمدن مدیریت جدید در شهرداری تهران مسئولین تصمیم گرفتند وضعیت تردد در محدوده طرح ترافیک را تغییر دهند. 

مدیران جدید

معتقد بودند که تردد در طرح ترافیک فقط مختص  عده خاصی است و عادلانه انجام نمی‌شود و باید همه مردم بتوانند به صورت یکسان از این طرح استفاده کنند.

13970626000217 Test PhotoN

از اردیبهشت سال 97 طرح ترافیک جدید با حواشی زیاد اجرایی شد. سهمیه‌بگیران همچنان در طرح باقی ماندند و روزانه 40 هزار طرح ترافیک هم به فروش می‌رسدکه البته علیخانی رئیس کمیسیون عمران شورای شهر به فارس گفت با اجرای این طرح درآمد شهرداری تهران در این زمینه به نصف رسیده است.

با بالا رفتن قیمت طرح ترافیک؛ برای برخی از اصناف مانند رانندگان تاکسی و آژانس‌ها مشکلات زیادی ایجاد شد و آنها مدام مقابل شورای شهر اعتراض می کردند.

مدیران شهری بعد از اجرای طرح ترافیک اعلام کردند که تصمیم دارند تغییراتی در محدوده زوج و فرد ایجاد کنند و برای تردد در این محدوده هم از شهروندان هزینه دریافت کنند.

13970830000591 Test PhotoN


زمانی که مصوبه طرح ترافیک جدید در تهران به منظور کاهش بار ترافیکی و آلودگی هوا اجرایی شد در مصوبه شورای ترافیک ذکر شده بود که 6 ماه بعد از اجرای طرح ترافیک باید بررسی‌های لازم صورت و اگر پیشنهادی در مورد تغییر در محدوده زوج و فرد وجود دارد ارائه شود. 
مدیران شهری معتقد هستند که با اجرای طرح جدید ترافیک، کاهش بار ترافیکی در رینگ داخلی داشته‌ایم و همچنین معتقدند که آلودگی هوا امسال نسبت به سال قبل کاهش یافته است. این در حالی است که شرایط جوی امسال متفاوت از سال گذشته بوده و بارندگی‌های بیشتری داشته‌ایم. 

محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران به  فارس، گفت: از سال آینده طرح زوج و فرد در تهران لغو می‌شود.

13970910000151 Test PhotoN

 

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم شورای ترافیک و شورای شهر قرار بود که در صورت موفقیت‌آمیز بودن طرح ترافیک این طرح به محدوده زوج و فرد هم تسری پیدا کند. 

به گفته پورسیدآقایی بر این اساس دیگر پلاک خودرو ملاک تردد در محدوده نیست و همه خودروها با هر پلاکی می‌توانند تردد کنند اما هزینه ورود به حلقه دوم طرح ترافیک یک سوم هزینه طرح ترافیک است و همچنین برای ساکنین این محدوده‌ها تدابیری اندیشیده می‌شود تا بتوانند از تخفیف‌های خاصی استفاده کنند.

اما به ظاهر این طرح به شورا ارسال نشده بود چرا که محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهردر این باره اظهار بی اطلاعی کرد و به فارس گفت:  باید این موضوع در کمیسیون‌ها مطرح شود و سپس در مورد آن اظهارنظر شود.

13970604000575636708828465305074 69278 PhotoL

 

وی ادامه داد: معتقدم هر گونه طرحی در تهران باید مطالعات کارشناسی آن انجام و پس از طی مراحل قانونی اجرا شود موضوع طرح ترافیک و زوج و فرد مواردی است که بر اساس قانون باید شورای ترافیک درباره آن تصمیم‌گیری کند و شورای شهر فقط میزان نرخ را مشخص می‌کند.

مطرح شدن این خبر حاشیه های زیادی به همراه داشت و رئیس شورای شهر تهران با تایید این خبر گفت: گفت: هر خودرویی که وارد زوج و فرد می‌شود باید هزینه پرداخت کند که البته این موضوع در شورای شهر هنوز بررسی نشده است. 

13970715000452636745113445821691 32884 PhotoL

 

به اعتقاد محسن هاشمی این گونه نیست که این طرح حذف شود بلکه قرار است محدوده طرح ترافیک گسترش پیدا کند و در واقع زوج و فرد به این بخش اضافه شود.

شب گذشته شورای عالی ترافیک شهر تهران به بررسی موضوع کارایی شیوه فعلی محدوده زوج و فرد پرداخت و به کمیته کارشناسی این شورا مأموریت داده شد تا نظر خود را در این باره ارائه کند و سناریوهای پیشنهادی و جایگزین را اعلام کند. 

در جلسه شب گذشته که به ریاست حناچی شهردار تهران و با حضور معاون حمل‌ونقل ترافیک و رئیس پلیس راهور برگزار شده بود این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد تغییرات نحوه کنترلی محدوده به شکلی انجام شود که رویکرد اصلی به سمت کنترل آلودگی هوا باشد. عدالت بیشتری بین پلاک‌های زوج و فرد ایجاد شود و به مردم به ویژه ساکنان محدوده زوج یا فرد فشار اقتصادی مضاعف وارد نشود.

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور در این جلسه، گفت: پلیس هم نظرسنجی‌هایی در این باره انجام داده و گزارش‌هایی درباره ابعاد ترافیکی موضوع در دست تهیه است و تا پایان هفته آینده این گزارش تهیه می‌شود. 

13970509000939 Test PhotoL

 

بر اساس این گزارش،  سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت هم تأکید کرد که هر گونه تأخیر در نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد باید به گونه‌ای باشد که مردم را دچار مشکل نکند و همچنین باعث کاهش آلودگی و تسهیل در عبور و مرور شهروندان شود. 

به گزارش فارس،در نهایت اعضای شورای ترافیک شهر تهران شب گذشته با تأیید عدم کارایی شیوه فعلی کنترل محدوده زوج و فرد به کمیته کارشناسی این شورا مأموریت دادند تا نظرات خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود