بلاگ

گزارش تکان دهنده سازمان ملل: یک سوم کارکنان این سازمان مورد آزار جنسی قرار گرفته اند!به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوانبه نقل از رویترز،

سازمان ملل متحد روز گذشته (سه‌شنبه) در گزارشی اعلام کرد که یک سوم کارکنان این سازمان گفته‌اند در دو سال گذشته آزار جنسی را تجربه کرده‌اند.

سازمان ملل در ماه نوامبر سال گذشته میلادی یک نظرسنجی به صورت آنلاین روی ۳۰۳۶۴ نفر از کارکنان خود و آژانس‌های وابسته به این سازمان انجام داد. بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۲۱.۷ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که در محل کار خود داستان‌ها و یا جوک‌های غیراخلاقی شنیده‌اند. ۱۴.۲ درصد آن‌ها اعلام کردند که مورد تعرض لفظی قرار گرفته‌اند و ۱۳ درصد هم اعلام کردند که در محیط کار همکاران آن‌ها تلاش کرده‌اند با آن‌ها درباره مسائل جنسی صحبت کنند.

در این نظرسنجی همچنین ۱۰.۱ درصد شرکت کنندگان اعلام کردند که همکارانشان آن‌ها را مورد سوء استفاده جنسی قرار داده اند. بیش از نیمی از آن‌هایی که آزار جنسی را تجربه کرده‌اند هم گفته‌اند که این اتفاق در محیط کارشان افتاده است. این درحالی است که ۱۷.۱ درصد اعلام کردند این اتفاق در یک رویداد مرتبط به کارشان رخ داده است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد از هر سه شخصی که همکاران خود را مورد آزار جنسی قرار می‌دادند، دو نفر آن‌ها مرد بوده اند. همچنین از هر ۴ نفر، یک نفر آن‌ها مدیر یا مسئول بوده‌اند.

«آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل در این خصوص اعلام کرد: ما به عنوان یک سازمان که با هدف ایجاد برابری، عزت و حقوق‌بشر بنا شده است، باید الگو و نمونه باشیم.

پیش از این مشخص شد که نیرو‌های حافظ صلح سازمان ملل در جمهوری آفریقای مرکزی با موارد زیادی اتهام از جمله سوءاستفاده جنسی کودکان روبرو شده‌اند. یکی از صلح‌بانان سازمان ملل در شرق کنگو پیشتر در اظهاراتی وقیحانه اعلام کرده بود که در سال ۲۰۰۴ در دوران خدمتش برای این سازمان تعداد زیادی کودک و زن را مورد آزار جنسی قرار داده است!

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود