بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق طی یک کنفرانس خبری، از عقب‌نشینی بیش از 25درصد از نظامیان خارجی از عراق طی سال 2018، خبر داد.

به نوشته

خبرگزاری فرانسه، نخست‌وزیر عراق با اعلام عقب‌نشینی بیش از 25 درصد از نظامیان خارجی طی سال 2018 از خاک کشورش، گفت که اغلب این نظامیان، آمریکایی بودند.

این اظهارات عبدالمهدی، پس از گذشت یک ماه از اعلام تصمیم آمریکا مبنی بر عقب‌نشینی از سوریه و استفاده از عراق به عنوان پایگاه در صورت نیاز، صورت می‌گیرد.

وی طی کنفرانسی خبری که (سه‌شنبه 15 ژانویه) برگزار شد، گفت که نزدیک به یازده هزار نظامی که 70 درصد آنها آمریکایی بودند در ژانویه 2018 در عراق حضور داشتند که در دسامبر، این تعداد به هشت هزار نفر رسید که شش هزار نفر آنها آمریکایی هستند.

عراق در اواخر سال 2017، پایان نبرد نظامی با داعش و آزادی کامل اراضی اشغال شده را پس از سه سال نبرد اعلام کرد اما هنوز بقایایی از این گروه تروریستی در حال انجام عملیات‌های پراکنده در مناطق مختلف عراقند.

شما نیروهای آمریکایی در عراق در سال 2003، یعنی زمان اشغال این کشور و سقوط رژیم صدام به 170 هزار نفر می‌رسید که در مناطق مختلف عراق مستقر بودند اما در سال 2011 این نیروها رسما عقب‌نشینی کردند. اما در سال 2014، بار دیگر به بهانه مبارزه با داعش، شماری از نظامیان آمریکایی به عراق بازگشتند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که در آخرین روزهای سال 2018، به همراه همسرش در سفری سرزده وارد پایگاه هوایی «عین‌الاسد» در عراق شد و با نظامیان آمریکایی دیدار کرد، گفت که به هیچ عنوان قصد ندارد نیروهای آمریکایی را از عراق خارج کند. 

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این اظهارات بار دیگر تصمیمش برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه را مورد تأکید قرار داد و گفت: «وظیفه آمریکا ساختن کشورها نبوده و این کار را باید کشورهای ثروتمند انجام دهند. داعش شکست خورده و خلیفه رفته است و اگر نیاز باشد عملیاتی در سوریه انجام دهیم از پایگاه‌ نظامیان آمریکایی در عراق این عملیات انجام خواهد شد».

انتهای پیام/ص

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود