بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ابهام در آینده توافق انگلیس با اتحادیه اروپا درباره خروج این کشور از این اتحادیه (موسوم به برگزیت) بعد از رای منفی پارلمان انگلیس، واکنش‌های

اعضای اتحادیه اروپا را به دنبال داشته است.

شامگاه سه شنبه (دیشب) پارلمان انگلیس با ۴۳۲ رأی مخالف و ۲۰۲ رأی موافق، طرح دولت این کشور برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را رد کرد.

این طرح که میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا مورد توافق قرار گرفته قرار است ساز و کار خروج انگلیس از این اتحادیه را مشخص کند. اجرایی شدن این طرح به تصویب پارلمان انگلیس نیاز داشت.

بعد از شکست سنگین نخست‌وزیر انگلیس در پارلمان، «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر طرح رأی عدم اعتماد به ترزا می را تقدیم پارلمان کرد و قرار است شامگاه چهارشنبه این رأی‌گیری انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان در اولین واکنش به تحولات جاری در انگلیس گفته است: «ما هنوز برای مذاکره (با انگلیس درباره برگزیت) وقت داریم».

اظهارات مرکل در حالی صورت گرفته که انگلیس از لحاظ حقوقی بایستی تا ۲۹ مارس (۹ فروردین ۱۳۹۸) از اتحادیه اروپا خارج شود و با توجه به شرایط کنونی، «ترزا می» چاره‌ای جز رجوع دوباره به اتحادیه اروپا و انجام مذاکرات بیشتر ندارد.

پیشتر در آستانه رای گیری در پارلمان انگلیس، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان گفته بود که امکان مذاکرات بیشتر با لندن درباره برگزیت وجود دارد.

علاوه بر آلمان، فرانسوی‌‌ها هم به هرج و مرج در انگلیس واکنش نشان داده‌اند.

یک منبع نزدیک به  ریاست‌جمهوری فرانسه اعلام کرد: فرانسه به اقدامات لازم برای آمادگی جهت مواجهه با وضعیت عدم توافق درباره برگزیت (بین اتحادیه اروپا با انگلیس) سرعت می‌دهد.

پیش از این هم، خود «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه بامداد چهارشنبه در واکنش به رأی مخالف پارلمان انگلیس به طرح دولت این کشور برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفته بود:« اتحادیه اروپا هر آنچه ممکن بود برای توافق برگزیت ارائه کرد».

واکنش برلین و پاریس به تحولات سیاسی انگلیس در حالی صورت گرفته که قرار است شامگاه امروز چهارشنبه نمایندگان پارلمان این کشور درباره اینده نخست‌وزیری ترزا می رای‌گیری کنند.

انتهای پیام/م

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود