بلاگ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، معترضان سودانی دیشب در منطقه «الکلاکله» واقع در جنوب خارطوم تظاهرات کرده و پلیس سودان نیز برای متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک‌آور

روی آورد.

انجمن مشاغل حرفه‌ای سودان متشکل از پزشکان، مهندسان، مدرسان و معلمان در صفحه توئیتر خود نوشت که معترضان در خیابان الکلاکله تجمع کرده و شعار آزادی، صلح، عدالت و سقوط دولت را سر می‌دهند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، روز یکشنبه نیز معترضان در هفت شهر از جمله شهر «بحری» در مجاورت خارطوم تظاهرات کرده و خواستار سقوط دولت شدند و در این تظاهرات ۱۱ نفر زخمی شدند.

در همین ارتباط «عمر البشیر» رئیس‌جمهور سودان روز دوشنبه در شهر نیالا واقع در ایالت دارفور جنوبی تأکید کرد که تنها راه تغییر دولت، صندوق‌های رأی‌گیری و انتخابات سال ۲۰۲۰ است. وی همچنین در اظهارات خود نسبت به وقوع هرگونه آشوب و غارت به معترضان هشدار داد و تاکید کرد که اگر دنبال تغییر دولت هستند باید از طریق انتخابات اقدام کنند. 

سودان از ۱۹ دسامبر گذشته شاهد تظاهرات‌هایی در اعتراض به گرانی و نابسامانی اوضاع معیشتی است و بنا به اذعان مسئولان دولت سودان تا کنون ۲۴ نفر در این اعتراضات کشته شده‌اند.

انتهای پیام/م

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود