بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در حالی به یکباره سه معاونت خود را که در دوره آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی معاونان

درجه یک او محسوب می شدند، تغییر داد که سوابق و چهره یکی از این سه معاون جدید شفاف و شناخته شده است.

سید محمد پژمان که از سال ۸۶ تا ۹۲ شهردار مشهد بود و حواشی زیادی را برای خود دست و پا کرده بود از شهریور سال ۹۲ با حکم وزیر سابق راه و شهرسازی به‌عنوان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن معرفی شد. تغییر مجدد پژمان در سال ۹۵ نیز به دلیل وجود همین حواشی مرتبط با شهرداری مشهد بود و این حواشی عملا باعث شد تا وزیر سابق راه و شهرسازی مجبور به برکناری او شود.

 گفته می شود این حواشی از جایی آغاز شد که در دوره‌ای که پژمان شهردار مشهد بوده اوراق مشارکت بدون پشتوانه و محاسبه نشده برای بافت پیرامونی حرم امام رضا به مردم فروخته شده بود و به همین دلیل امکان بازگرداندن سود اوراق به خریداران فراهم نشده بود.

*سکوت درباره انتخاب مجدد معاون پرحاشیه برای شرکت بازآفرینی شهری

اگر چه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته در پاسخ به سوال خبرنگار مسکن خبرگزاری فارس مبنی بر دلیل برکناری یکباره سه معاون و انتخاب فردی که حواشی زیادی داشته چیست بی نتیجه مانده و وی از پاسخگویی به این سوال امتناع کرد، امروز در مراسم تودیع و معارفه معاونان جدید گفت: با این تغییر یک ترکیب فکری هم‌راستا و هم‌گرا در بحث بازآفرینی شهری و نوسازی شهرها با هدف ارتقا کیفیت زندگی مردم ایجاد و مهار حاشیه‌نشینی فراهم و ریل‌گذاری مناسبی برای آیندگان مهیا شود.

دوستی دیرینه و ۲۵ ساله وزیر سابق راه و شهرسازی با شهردار اسبق مشهد و مدیر عامل اسبق سازمان ملی زمین و مسکن را شاید بتوان مهم‌ترین دلیل برای انتخاب آن دوره و بین سال‌های ۹۲ تا ۹۵ دانست و آن انتخاب را به نوعی شناخت و دوستی میان آخوندی و پژمان دانست. اما سوالی که مطرح می شود و پاسخی برای آن حداقل در حال حاضر از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود ندارد این است که این انتخاب جدید از سوی وزیر راه و شهرسازی با چه معیاری انجام شده است.

این سوال مطرح است که آیا انتصاب پژمان با حمایت وزیر سابق راه و شهرسازی که بعد از تغییر یک باره معاونان وزارت راه و شهرسازی در کانال تلگرامی خود نوشت: "همکاران گرامی آقایان ایزدی، مظاهریان و عشایری خدا قوت. همواره موفق باشید"دارای ارتباط است؟و یا مشاورانی مدیران ارشد را به سوی آدرس‌های غلط راهنمایی می‌کنند؟

به هر حال تاکید رئیس جمهور مبنی بر ساخت سالانه و بازسازی ۱۰۰ هزار مسکن در بافت فرسوده در ماههای گذشته موجب شده بود توسعه‌گران به بافت های فرسوده ورود کنند اما به نظر می رسد این تغییر و تحولات جدید در شرکت بازآفرینی شهری باز هم کندی در روند بازسازی بافت فرسوده را بیشتر از قبل کند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود