بلاگ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور، بارش‌ها در خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و شمال بوشهر آغاز می‌شود و بعدازظهر امروز

فعالیت این سامانه بارشی به تدریج به غرب، شمال غرب، مرکز، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می‌یابد.

این سامانه با کاهش قابل ملاحظه دما بین 8 تا 12 درجه همراه است و در اغلب مناطق بارش به صورت برف و با  وزش باد شدید همراه خواهد بود.

بر این اساس امروز چهارشنبه 97/10/26‌ بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های لرستان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و ایلام و از بعدازظهر‌ بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، اصفهان، برخی نقاط استان‌های یزد و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه با تشدید فعالیت سامانه بارشی، گستره بارش‌ها نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور را فرا خواهدگرفت.

فردا پنجشنبه 97/10/27‌ بارش برف و وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، خراسان شمالی و گلستان پیش‌بینی می‌شود.

فردا ‌بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید در استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، خراسان رضوی،کرمان، گیلان و مازندران و  بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های بوشهر، کرمان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود‌ همچنین وزش باد شدید در شرق و جنوب‌شرق کشور خواهیم داشت.

روز جمعه 97/10/28 بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استان‌های گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، گیلان، شمال زنجان و ارتفاعات زاگرس مرکزی در نیمه جنوبی لرستان، شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود؛ روز جمعه عمده فعالیت این سامانه بارشی محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود.

به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم  جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به‌کار گرفته شود.

روز پنج‌شنبه با شمالی شدن جریان‌ها بر روی دریای خزر بارش در سواحل خزر آغاز می‌شود و گستره فعالیت سامانه مذکور کل کشور را دربرمی‌گیرد.

فردا غیر از جنوب شرق کشور در همه مناطق بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

اواخر وقت روز جمعه و طی روز شنبه کاهش محسوس دما در بسیاری از شهرها خواهیم داشت که شدت آن در نیمه شمالی کشور بین 8 تا 15 درجه پیش‌بینی می‌شود و ماندگاری هوای سرد تا اواسط هفته آینده خواهیم داشت.

فردا غرب خلیج‌فارس، روز جمعه تنگه هرمز، مرکز و شرق خلیج‌فارس مواج و طوفانی است.

اواخر وقت روز پنج‌شنبه و روز جمعه دریای خزر مواج خواهد بود. 

آسمان تهران فردا ابری و مه آلود در برخی ساعات بارش برف و باران و وزش باد و اوایل شب وزش باد شدید با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز جمعه آسمان تهران نیمه‌ابری همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 12 و یک درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 25 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد و یاسوج با کمینه دمای 8 درجه زیر صفر سردترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهرماه ۹۷) تا روز ۲۲ دی‌ماه سال‌جاری ۱۰۴.۲‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۴.۴میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ ۲۰۲.۹درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۸۴.۵ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۳.۳درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته شانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۰۲.۲ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه میناب در استان هرمزگان به میزان ۲۷.۶درجه سلسیوس و سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزبان ۱۱.۷ منفی درجه سلسیوس بوده است.

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات بیشتری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود