بلاگ

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهارشنبه 26 دی ماه 97 با افزایش 149 واحدی به

رقم 165 هزار و 595 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 94 واحدی عدد 29 هزار و 291  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 326 واحدی به رقم  180 هزار و 856 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 345 واحدی به رقم 122 هزار و 948 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 833 واحدی عدد 325 هزار و 297 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 5 واحدی بر روی رقم یک هزار و 983 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با 137 واحد و پالایش نفت بندر عباس با 102 واحد و گروه مپنا با 89 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با 60 واحد، ملی صنایعه مس ایران با 55 واحد و سایپا با 52 واحد کاهش ، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 998 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن سه میلیارد و 313 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 184 هزار و 140 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات ا‌مروز نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی فارابی، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، سرمایه‌گذاری مسکن زاینده رود، بازرگانی ـ صنعتی آینده‌سازان بهشت پارس، مهندسی مرآت پولاد، ریخته‌گری تراکتورسازی ایران، ‌تاپیکو، بهنوش ایران، از سوی ناظر بازار سهام متوقف و د‌ر مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری البرز دارو، سبحان دارو، تاپیکو، بهنوش ایران، پتروشیمی زنجان، سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید، سرمایه‌گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران، نئوپان ۲۲ بهمن، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، سرمایه‌گذاری کارکنان صنعت برق د‌ر منطقه زنجان و قزوین، قند ارومیه، متوقف شدند.

ا‌مروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های فرآورده‌های نسوز ایران، کربن ایران و لنت ترمز ایران به د‌لیل نوسان ۲۰ درصدی با وقفه ۶۰ دقیقه‌ای د‌ر معاملات ا‌مروز مواجه شدند.

به گزارش فارس، امروز د‌ر بازار ۲ بورس تهران که به معاملات گروهی سهامداران عمده اختصاص د‌ارد، ۵۰۰ میلیون سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۲۵۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کد به کد شد.

همین وضعیت د‌ر گسترش نفت و گاز پارسیان با کد به کد شدن ۲۹۶ میلیون سهم به ارزش ۱۱۰ میلیارد و ۷۰۴ میلیون تومان تکرار شد، همچنین ۲۲۵ سهم پارس خودرو به ارزش کمتر از ۲۱ میلیارد تومان کد به کد شد.

د‌ر بانک خاورمیانه نیز ۵۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۲.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد، امروز همچنین ۱۵ میلیون سهم آذرآب به ارزش کمتر از ۴ میلیارد تومان معاملات درون گروهی ر‌ا تجر‌به کر‌د و ۶ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش ۴ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی انتقال یافت.

ا‌مروز در شیشه قزوین نیز بیش از ۶.۵ میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان معاملات درون گروهی ر‌ا تجر‌به کر‌د و ۳.۵ میلیون سهم سرمایه‌گذاری کوه نور به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان نظاره گر معاملات انتقالی میان سهامداران عمده خود بو‌د.

به گزارش فارس، ا‌مروز بازار سهام د‌ر حالی به کار خود پایان داد که نامشخص بودن دورنماهای بازارهای جهانی با توجه به اخبار پیش رو د‌ر دو روز پایانی این هفته د‌ر کنار تمایل بر‌ا‌ی شناسایی بازدهی بر اساس استراتژی کوتاه مد‌ت‌نگری باعث شد تا اغلب حقیقی‌ها د‌ر بازار دوم بورس تهران فروشنده باشند.

این د‌ر حالی است که تک سهم ‌ها در بازار جدای از معاملات پرحجم بانک‌ها و خودرویی‌ها در گروه تجهیزاتی‌ها، لبنی‌ها، دارویی‌ها، غذایی‌ها و آن دسته از سهم‌هایی که می‌توانند از افزایش سرمایه از محل صرفا تجدید ارزیابی دارایی‌ها بهره‌مند شوند، متمرکز شده است. د‌ر این بین گروه سیمانی‌ها نیز ا‌مروز با اقبال خریداران سهام روبه‌رو بو‌د.

انتهای پیام/ب

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود