بلاگ

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد علیخانی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعیین تکلیف طرح زوج و فرد در سال آ‌ینده اظهار داشت: معمولا اجرای طرح

زوج و فرد در زمانی اتفاق می‌افتد که در شرایط بحرانی از نظر آلودگی هوا باشیم. اگر طرح زوج و فرد به یک طرح دائمی در شهر تهران تبدیل شود قطعا جواب نمی‌دهد و شکست خواهد خورد چرا که مردم راه و روش لازم را پیدا می‌کنند و این طرح را دور خواهند زد و به عنوان مثال با خرید دو ماشین و دو پلاک متفاوت در طرح زوج و فرد حضور خواهند یافت. 

وی گفت: در سایر کشورها نیز که با مشکل آلودگی هوا مواجه هستند اجرای دائم طرح زوج و فرد شکست خورده است و این طرح فقط در مواقع اضطرار جواب می‌دهد. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: اتصال طرح زوج و فرد به طرح ترافیک باید بررسی کارشناسی شود و هرچه سریعتر تکلیف آن روش شود. 

وی ادامه داد: آنچه ک در محدوده طرح ترافیک تصویب شده است مختص این محدوده است و نمی‌توان طرح زوج و فرد را به آن اضافه کرد. از سویی دیگر معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام می‌کند که باید از طرح زوج و فرد نیز عوارض بگیریم که این موضوع غیرقانونی است و باید هرچه سریعتر تکلیف آن روشن شود یا اینکه زوج و فرد به محدوده طرح ترافیک ا ضافه شود.

علیخانی گفت: شورای ترافیک تهران می‌تواند درخصوص محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تصمیمات لازم را اتخاذ کند ولی شورای شهر در تعیین محدوده‌ها و ساعات نقشی ندارد. 

وی با اشاره به اینکه در شورای ترافیک نیز به این نتیجه رسیدند که دائمی شدن محدوده طرح زوج و فرد اشتباه است، گفت: افرادی که دارای خودروهای با پلاک زوج یا فرد هستند در روزهای مشخص می‌توانند وارد این محدوده شوند و افرادی که دارای طرح ترافیک هستند می‌توانند وارد طرح شوند و هزینه مجددی را برای ورود به طرح زوج و فرد نباید پرداخت کنند. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: افرادی که دارای طرح ترافیک هستند باید از محدوده زوج و فرد عبور کنند تا به محدوده طرح ترافیک برسند و این مسیر را نمی‌توانند پرواز کنند. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ثبت‌نام طرح ترافیک سال آ‌ینده در چه زمانی آغاز می‌شود، گفت: معمولا چند ماه مانده به پایان سال به عنوان مثال در بهمن ماه نحوه ثبت‌نام در طرح ترافیک سال آینده مشخص و آغاز می‌شود و احتمالا منتظر تعیین تکلیف محدوده زوج و فرد هستند تا هرچه سریعتر نسبت به ثبت‌نام طرح ترافیک اقدام کنند. 

علیخانی افزود: در صورتی که طرح زوج و فرد تصویب شود قطعا در سهمیه‌های طرح ترافیک نیز تجدیدنظر می‌شود. 

انتهای پیام/

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود