بلاگ

باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدزمان حسینی معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر در سمینار آموزشی مدیریت مصرف انرژی الکتریکی در ساختمان‌ها اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تنوع نیروگاه‌ها در سطح کشور بوده‌ایم به نحوی که انرژی برق هم‌اکنون از طریق نیروگاه‌های مختلفی همچون دیزلی، اتمی، گازی، تجدیدپذیر، برق‌آبی، چرخه ترکیبی، تولید پراکنده و بخاری تولید می‌شود.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر تصریح کرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با کشور‌های همسایه هیچگونه تبادل برق نداشتیم، اما در حال حاضر با هفت کشور همسایه تبادل برق داریم.


بیشتر بخوانید:ظرفیت پست‌های برق ایران به ۳۷۸ هزار مگاولت آمپر رسید/ افزایش ۱۴ برابری ظرفیت پست‌ها نسبت به ابتدای انقلاب


حسینی با بیان اینکه بیش از ۵ دهه است که تمام کشور‌های توسعه یافته با هم ارتباط شبکه‌ای الکتریکی دارند، بیان کرد: مبادله انرژی برق در این کشور‌ها براساس اهداف و منافع اقتصادی و سیاسی صورت می‌پذیرد.

وی در خصوص استراتژی‌های تغییرات در سیستم‌های تامین انرژی آینده، گفت: کاهش تولید کربن و استفاده روزافزون از منابع انرژی تجدیدپذیر، مشارکت بیشتر مشترکان، استفاده از فناوری‌های نوین از جمله ICT، مدیریت گلوگاه‌های شبکه، طراحی و سیاستگذاری در بازار‌های جدید انرژی، در نظر گرفتن محدودیت‌های زیست محیطی و امکان دسترسی حداکثری مردم جهان به انرژی برق از جمله استراتژی‌های تغییرات در سیستم‌های تامین انرژی آینده است.

معاون هماهنگی انتقال شرکت توانیر افزود: شبکه‌های توزیع فعال، دیجیتال کردن واحد‌های تولیدی، گسترش HVDC و استفاده از الکترونیک قدرت، سیستم‌های ذخیره سازی انرژی، مفاهیم جدید در بهره‌برداری، کنترل و طراحی بازار برق، مفاهیم جدید در حفاظت، مفاهیم توسعه یافته برنامه‌ریزی و کنترل توان اکتیو و راکتیو، ابزار جدید برای ارزیابی عملکرد فنی سیستم و افزایش ظرفیت انتقال از جمله اقدامات استراتژیک برای تحقق شبکه‌های برق آتی است.

حسینی در خصوص اهداف استراتژیک مدیریت مصرف و تقاضا گفت: حل مشکلات شبکه، حل مسائل محیط زیست و حل مسائل اقتصادی و بازار برق از جمله اهداف استراتژیک مدیریت مصرف و تقاضاست که دنیا برای اجرایی کردن این اهداف، استفاده از سیگنال‌های قیمتی، اطلاع‌رسانی عمومی، جایگزینی تکنولوژی و سهمیه بندی و مکانیزم بازار را مد نظر قرار داده‌اند.

انتهای پیام/

حل مشکلات زیست محیطی در گرو رفع مسائل شبکه توزیع است

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود