بلاگ

توزیع قطره چکانی نهاده‌های دامی/قیمت عرضه شیرخام تغییری نداشته استاحمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران در گفت و گو با خبرنگار

صنعت،تجارت و کشاورزیگروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از آشفتگی بازار نهاده های دامی خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات اخیر در زمینه واردات نهاده‌های دامی، مرغداران و دامداران با کمبود و نوسان قیمت در بازار روبرو هستند.

وی افزود: در پی مشکلات اخیر نقل و انتقال ارز به واردات نهاده‌های دامی، قیمت هر کیلو جو ۱۰۰ تومان، ذرت ۱۵۰ تومان و کنجاله سویا ۴۰۰ تومانی در بازار افزایش یافته است.


بیشتر بخوانید:تولید روزانه ۲۸۰۰ تن تخم مرغ در کشور/ مشکل نهاده‌های دامی به طور کامل مرتفع نشده است


مقدسی با اشاره به اینکه قیمت کنونی نهاده‌های دامی به یک بحران در کشور تبدیل شده است، بیان کرد: برخی توزیع کنندگان با سودجویی از شرایط فعلی، نهاده‌های دامی را با قیمت‌های بالایی به تولیدکنندگان عرضه می‌کنند و در این خصوص هیچ گونه فاکتور و مستندی به تولیدکنندگان ارائه نمی‌دهند و مبلغ اضافه را تنها به صورت نقدی دریافت می‌کنند.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه ذخایر پشتیبانی امور دام قادر به تامین کل نیاز مرغداران و دامداران نیست، گفت: مسئولان دولتی برای مشکل فعلی نقل و انتقال ارز باید تمهیداتی بیندیشند تا مشکل به طور کامل مرتفع شود چرا که ادامه روند فعلی تولید گوشت و شیر کشور را با اختلالاتی روبرو می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه ستاد تنظیم بازار طی چند روز گذشته اجازه افزایش قیمت به جو، ذرت وسویا را داده است، از این رو با یک حساب سرانگشتی قیمت تمام شده تولید هر کیلو شیر خام ۱۰۰ تومان افزایش یافته است.

به گفته مقدسی، اگر مسئولان دولتی برای رفع مشکلات کنونی نهاده‌های دامی در بازار چاره‌ای نیندیشند، بی شک تولید شیرخام در کشور کاهش می‌یابد.

رئیس انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه میزان عرضه نهاده‌های دامی کافی نیست، بیان کرد: هم اکنون نهاده‌های دامی دولتی به صورت قطره چکانی در بین دامداران توزیع می شود.

وی در پایان فروش شیر خام با نرخ بالاتر از ۲ هزار تومان به کارخانه‌های لبنی را تکذیب کرد و گفت: با وجود افزایش نرخ نهاده‌های دامی، اما شیرخام همچنان به نرخ مصوب قبلی ۲ هزار تومان در اختیار کارخانه‌های لبنی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

مشکل نقل و انتقال ارز عامل اصلی آشفته بازار نهاده های دامی

درباره میهن تهویه

گروه فنی میهن تهویه با تکیه بر نیروهای متخصص در زمینه طراحی/فروش/تعمیر و پشتیبانی سیستم‌های گرمایشی/سرمایشی ساختمان فعالیت می‌کند. مسئولیت‌پذیری و جدیت در کار همواره شعار و باور اصلی این مجموعه در ارائه خدمات صنعتی بوده است.

 

تعمیرات تخصصی کولرگازی، داکت اسپیلت، چیلر،  مینی چیلر، سردخانه، موتورخانه، پکیج شوفاژ دیواری، آبسردکنهای اداری

شماره‌ تماس دفتر:   02126853146

تماس فوری (رضایی) :   09120206031

مشاوره تماس (تلگرام):  09366941897

نشانی دفتر مرکزی: تهران - سعادت آباد - ایثارگران شمالی - خیابان امام‌زاده داوود